W niedzielę 19 marca 2023 w Kalwarii Zebrzydowskiej w Hali Sportowej przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowsk
Turniej charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są”. Będzie zbiórka dla Marysi, Olka i Zosi

W niedzielę 19 marca 2023 w Kalwarii Zebrzydowskiej w Hali Sportowej przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowany zostanie Turniej Charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są”.  Podczas wydarzenia  będą zbierane środki na leczenie Marysi i Olka z Podolan oraz Zosi Pająk ze Skawinek.

Odbędzie się turniej halowy (gramy 5 +1), ozdobą wydarzenia będą spotkania zespołów Oldboys między innymi Kalwarianki, Skawy Wadowice, o szczegółach organizatorzy będą informować na bieżąco. Zachęcają też do udziału w licytacjach około godziny 14:00. Zapisy na turniej SMS  509 554 654, do 15 marca.  Liczba miejsc ograniczona. Wpisowe to koszt 200 złotych.

W czasie całego dnia prowadzona będzie zbiórka datków na rzecz dzieci, odbędą się licytacje pamiątek sportowych i innych gadżetów, zostanie zorganizowana loteria fantowa, będzie też mała gastronomia i atrakcje dla najmłodszych, malowanie twarzy, warkoczyki, zumba zapraszamy całe rodziny do udziału – mówi Tomasz Baluś, prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Marysia i Olek są rodzeństwem, wcześniakami które przyszły na świat już w 27. tygodniu ciąży jako małe okruszki, ważyły 595 gramów (Marysia) i 1095 gramów (Oluś). Dzieci dzielnie walczą o każdy dzień swojego dzieciństwa, a nie jest to łatwe, bo tak wczesne pojawienie się na świecie naraziło oboje na poważne powikłania, wymagają stałej opieki i wielu kosztownych operacji by mogły normalnie funkcjonować w przyszłości.

Zosia Pająk urodziła się 4 maja 2022 roku. Badania przesiewowe wykazały, że dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. SMA to choroba genetyczna, która powoduje śmierć neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni związanych nie tylko z ruchem, ale również z przełykaniem, oddychaniem i życiem. Ratunkiem dla dziewczynki jest terapia najdroższym lekiem świata, jego koszt to 9 milionów złotych.

Organizatorami wydarzenia są gmina Kalwaria Zebrzydowska, Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Stowarzyszenie „Bądźmy razem, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej im. Mikołaja Zebrzydowskiego, MKS Kalwarianka, grupa kibiców Starzy Bywalcy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz  Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty

(materiał prasowy Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.