Wielki sukces młodych szermierzy z SKS Grass Hopper Kalwaria. Ich drużyna zdobyła brązowy medal w Mis
Młodzi szermierze z Kalwarii z brązowym medalem

Wielki sukces młodych szermierzy z SKS Grass Hopper Kalwaria. Ich drużyna zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w szpadzie do lat 20, które odbyły się w Mielcu.

W miniony weekend w Mielcu odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie do lat 20 w których wystartowali zawodnicy z klubu sportowego SKS Grass Hopper Kalwaria.  W skład drużyny wchodzili Ireneusz Filek (17 lat), Mikołaj Adamczyk (15 lat) oraz Piotr Włodarczyk (14 lat). Była to zdecydowanie najmłodsza drużyna turnieju.

Zawodnicy reprezentujący Kalwaryjski klub zdobyli brązowy medal. Jest to spektakularny wynik biorąc pod uwagę wiek zawodników. W meczu o wejście do szerokiego finału (najlepsza 8 drużyn) kalwarianie pokonali zdecydowanie PKSzerm Warszawa II, następnie w ćwierćfinale rozprawili się ze zdecydowanymi faworytami turnieju AZS AWF Kraków, by w półfinale ulec nieznacznie 45-43 drużynie Piasta Gliwice po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu. Na drodze do medalu naszym zawodnikom stanęła drużyna broniąca brązowego krążka z ubiegłego roku, w skład której wchodził m.in. Mistrz Świata Antoni Socha tj.  PKSzerm Warszawa I. Ale ku zdziwieniu obserwatorów i tutaj młodziutka drużyna z Kalwarii poradziła sobie perfekcyjnie wygrywając 45-39.

Warto podkreślić, że zawodnicy biorący udział w tych mistrzostwach od dłuższego czasu są też w ścisłej Kadrze Narodowej Juniorów reprezentując nasze miasto, gminę, oraz na arenach krajowych jak i międzynarodowych. Sukces  ten nie byłby możliwy beż ciężkiej pracy zawodników i trenera Felixa Frasia, oraz wsparciu firmy produkującej topowej jakości sprzęt szermierczy tj. Leon Paul.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-4 #1 olo 2023-01-31 12:39
co za imbecyl wymyślił te ramkę. to wygląda jak małpki w zoo
Cytować
0 #2 Gość 2023-01-31 16:55
Brawo gratulacje
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.