Tym razem sportowej tradycji nie stanie się zadość. Piłkarskie spotkanie wadowickiej Skawy i kleczań
Tradycji nie stanie się zadość. Noworoczny mecz Skawa - Iskra odwołany

Tym razem sportowej tradycji nie stanie się zadość. Piłkarskie spotkanie wadowickiej Skawy i kleczańskiej Iskry w pierwszy dzień nowego roku nie odbędzie się.

To spory zawód dla piłkarskich kibiców, z których wielu nie wyobraża sobie pierwszego dnia nowego roku bez tego tradycyjnego spotkania. W niedziele (1.01) punktualnie w samo południe, jak co roku od  ponad dwóch dekad  miał rozpocząć się  mecz pomiędzy wadowicką Skawą i kleczańską Iskrą. Tak się jednak nie stanie...

Mimo bardzo sprzyjających warunkach pogodowych oraz możliwość rozegrania noworocznego meczu na nowym boisku spotkanie które jest tradycją i było rozgrywane już 25 razy tym razem się nie odbędzie. Kierownictwo LKS Iskra Klecza przekazało informację że nie będą w stanie zebrać drużyny w tym czasie aby rozegrać mecz. No cóż, mówi się trudno, może za rok się uda – poinformowało kierownictwo MSK Skawa Wadowice.

Powodem jest absencja wielu zawodników w Nowy Rok z uwagi na zaplanowane sylwestrowe wyjazdy, pracę zawodową (służby mundurowe, gastronomia), choroby oraz leczone kontuzje. Liczymy na wyrozumiałość ze strony kibiców i zapewniamy, że warto będzie czekać na piłkarskie emocje z naszej strony do rundy wiosennej! Ze sportowym pozdrowieniem! – poinformował z kolei LKS Iskra Klecza.

Przypomnijmy, że te rozgrywki odbywają się już od 25 lat. Dotychczas 15 razy wygrała drużyna Iskry, zaś 10 spotkań górą była drużyna Skawy. W ubiegłym roku puchar trafił do Skawy, która wygrała 11:0.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+14 #1 Skawa 2023-01-01 11:38
Może ktoś przybliżyć aferę Lotto z prezesem Skawy?
+11 #2 KIBIC 2023-01-01 13:03
Przykro ,że nie można dochować tradycji noworocznego meczu . Wielu kibiców obu drużyn jest zawiedzionych a swoją drogą to źle świadczy o zawodnikach i działaczach klubu Iskry, że nie są w stanie zebrać drużyny -- czyli gdy chodzi o charytatywny mecz to zawodników Kleczy nie ma ale gdy się im płaci za mecz to wtedy żądają żeby ich nazywać zawodnikiem klubu Iskra Klecza .WSTYD PANOWIE KOPACZE PIŁKI Z KLECZY.
+14 #3 Edeck 2023-01-01 14:30
To samo z reprezentantami . Premii nie ma, nie ma grania. Kiedyś grało się z pasji, na kacu, z chorobą, a teraz to okręgówkach nawet są PANOWIE kopacze. Żenada.
-7 #4 marian 2023-01-01 15:35
ale dzbany wśród komentujacych. każdy ma swoje plany w końcu nowy rok :) odpierdolcie się
+5 #5 ufol 2023-01-02 10:05
Mogli oldboyów wystawić, tym bardziej że to orlik a nie pełnowymiarowe boisko.
+4 #6 Wołek 2023-01-02 18:21
NO co tu przytaczać Zrobił przekręt na 50.000 zł musiał kase oddawać bo miał ciepełko Wymyslil wirtualny obóz dla dzieci Przed rodziacami płakał i do demisji się poddawał A tu tylko rudy zrobił nas w bankoko Żadnej demisji i został prezesm tylko przez małe p Okret tonie zal tylko tych mlodych ludzi co musza z nim dzialac i dzieci które opuszczaja klub przenoszac swoje pociechy do innych klubow

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.