Jeszcze w tym roku powiat wadowicki wybuduje w centrum Wadowice, na zaniedbanym terenie przy ulicy Wojty
Na zaniedbanym terenie w centrum Wadowic powstanie siłownia plenerowa

Jeszcze w tym roku powiat wadowicki wybuduje w centrum Wadowice, na zaniedbanym terenie przy ulicy Wojtyłów, siłownie plenerową.

Jak twierdzą urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wadowicach, takich miejsc nigdy dość, szczególnie po czasie pandemii, tak trudnym dla naszego zdrowia fizycznego, psychicznego oraz relacji społecznych. Jeszcze w tym roku powiat wadowicki wybuduje kolejną siłownię zewnętrzną przy jednym ze swoich obiektów. Tym razem stanie ona przy ulicy Wojtyłów, przy budynku, w którym mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach oraz wadowicka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Do tej pory był tutaj niezagospodarowany, betonowy plac.

Aż się prosiło, aby uczynić go miejscem ładnym i zarazem pożytecznym. Zdecydowaliśmy się na stworzenie tam siłowni zewnętrznej. Wiemy, że takie miejsca cieszą się dużą popularnością, pełniąc ważną rolę prozdrowotną. Tylko w ostatnich kilku latach wybudowaliśmy pięć siłowni zewnętrznych przy powiatowych szkołach w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. Mamy bardzo pozytywny odzew ze strony mieszkańców, którzy mówią, że to doskonały sposób na poprawę kondycji i aktywność fizyczną dla wszystkich, którzy mają ograniczone możliwości ćwiczeń domowych.  Co do tej konkretnej inwestycji, to stworzenie siłowni zewnętrznej przy ŚDS ma także ważny aspekt społeczny. Wierzymy, że ta inwestycja przysłuży się promowaniu Domu jako miejsca przyjaznego i otwartego dla wszystkich a ponadto będzie przeciwdziałać stygmatyzacji osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Z zagospodarowanej przestrzeni będą także korzystać m.in. dzieci i młodzież oczekujący na badania w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – informuje starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Prace przy ulicy Wojtyłów prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlane Lurka z Białki. Zakres robót obejmuje m.in. rozbiórkę istniejącej nawierzchni i budowę nowej, wykonanie nowego ogrodzenia i montaż urządzeń. Chodzi m.in. o stół do tenisa stołowego, stolik do szachów i popularnego „chińczyka”, rower do ćwiczenia nóg i rąk, tzw. narciarz/surfer – wahadło oraz piechur/biegacz. Wszystkie urządzenia będą przystosowane dla osób pełnosprawnych fizycznie, z lekką niepełnosprawnością fizyczną oraz dla niepełnosprawnych intelektualnie. Siłownia będzie ogólnodostępna.

Inwestycja jest współfinansowana z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”. Koszt zadania to blisko 229 000 złotych, z czego dofinansowanie z MIRS to dokładnie 86 560 złotych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+20 #1 mieszkaniec 2022-11-30 12:45
Ale bezsens mamy cos takiego na wenecji która jak wszyscy wiemy ciul z łaczan chce zniszczyć
Oni nawet chcą zniszczyć jak widać w artykule zaniedbane przez siebie tereny żenada goni żenadę !!!
Cytować
+14 #2 Mieoslaw 2022-11-30 13:03
Czy coś wiadomo o wycince drzew w Tomicach na terenie Czarnego Lasu prawdopodobnie ma powstać skład drzewa i maja być wycięte wszystkie najładniejsze dęby i nie tylko. A co z drogą dojazdową do domów na ulicy Czarny Las nie mogę się wyminąć osobowe samochody to jak się będziemy mijać się z samochodami ciężarowymi!!!! .
Cytować
+37 #3 Anna 2022-11-30 14:11
Kiepska idea. Są już podobne place: przy ścieżce rowerowej, przy ośrodku kultury w Jaroszowicach, w parku, na Wenecji chyba także...? taka moda na niezbyt ładne urządzenia a gdy dochodzi do konserwacji i serwisu to koszty z kosmosu. Teraz modne- jak betonoza placów (rynków) miast i tężnie solankowe -za parę lat przeminie. Przy tężni chyba wypadałoby przespać się parę godzin by cokolwiek to pomogło zdrowotnie. ZERO ORYGINALNOŚCI, pomysłu, wszędzie to samo. Smutne.
Cytować
-16 #4 Wow 2022-11-30 14:53
Lepszym pomysłem chyba byłby parking
Cytować
+59 #5 M. 2022-11-30 15:00
Proszę tego nie robić... Ta zieleń tam jest naprawdę ok.
Cytować
+8 #6 Zzx 2022-11-30 18:35
I będzie kolejne miejsce do schadzek pijaczkow, i młodzieży..
Cytować
+33 #7 Poco 2022-11-30 18:43
Ok 100 metrów od tego miejsca jest siłownia na terenie szkoły. Więc o co tutaj chodzi bo napewno nie o poprawę kondycji mieszkańców tym bardziej że siłownia przy szkole jest mało eksploatowana. I jeszcze „mamy bardzo pozytywny odzew ze strony mieszkańców”, pytanie mieszkańców czego ? Lepiej jakby wyremontowali to coś co kiedyś było fontanną i ogarnęli trochę teren.
Cytować
+33 #8 little k 2022-11-30 21:39
przy ulicy? po co? powinno być w miejscu gdzie samochody nie jeżdżą
Cytować
+5 #9 BUDGET 2022-12-06 14:28
... no cóż - kolejna głupota i wymysł ( przepraszam genialny pomysł ) tandetnej myśli politycznej ...
Cytować
+6 #10 adam 2022-12-06 23:50
polska w ruinie a oni sie bawia
Cytować
+10 #11 K7 2022-12-07 17:49
Jaki zaniedbany plac ? Kto chce zarobić ? burmistrzu - w co się pan bawi ? Uważaj ! A wy radni pop......eni co ? Co wam obiecali za to ? koło swoich domów zróbcie tan plac zabaw .
Cytować
+12 #12 Stanley 2022-12-08 10:50
Budowa bez sensu. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Kto w smogu będzie ćwiczył i "dotleniał się dymem z kopciucha"?!
Cytować
+17 #13 Stanley 2022-12-08 10:53
Poza tym gdzie tam jest zaniedbany teren? Trochę zieleni wam przeszkadza?? Redaktorowi coś się pomyliło!
Cytować
+18 #14 amper 2022-12-09 10:51
Zaniedbany teren to macie parę metrów dalej, po Ogrodowej, ten skwer jest całkiem fajny, drzewa przycięte, trawa w sezonie koszona. Zróbcie betonową dżunglę jak Rynek. A druga sprawa że na tych siłowniach, często hula wiatr i niestety częściej służą do spożywania trunków niż do ćwiczeń.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.