Jak zachwalają w kalwaryjskim magistracie, to będzie największe strażackie wydarzenie w nadchodzącym
Kalwaria Zebrzydowska będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Jak zachwalają w kalwaryjskim magistracie, to będzie największe strażackie wydarzenie w nadchodzącym 2023 roku jakie odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Miasto będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

W ubiegłym tygodniu tę radosną dla Kalwarii Zebrzydowskiej wiadomość ogłosiła wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Teresa Tiszbierek, która gościła w mieście.

Kalwaria Zebrzydowska, a dokładnie stadion Miejskiego Klubu Sportowego „Kalwarianka” będzie areną rywalizacji najlepszych polskich drużyn pożarniczych w kategoriach młodzież i dorośli, które będą rywalizowały w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP i Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP. Szacuje się, że w weźmie w nich udział blisko  tysiąc zawodników i równie pokaźna liczba kibiców.

Zawody odbędą się na stadionie „Kalwarianki” w dniach od 24 do 26 sierpnia 2023 roku. Prawdopodobnie 24 sierpnia rywalizować będą młodzieżowe drużyny pożarnicze, a w sobotę 26 sierpnia zaprezentują się druhny i druhowie z OSP. Imprezą towarzysząca i promocyjną będzie Festiwal Ogórka zaplanowany na 26-27 sierpnia.

Głównym organizatorem wydarzenia jest  Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i jego oddziały: wojewódzki w Krakowie, powiatowy w Wadowicach i gminny w Kalwarii Zebrzydowskiej we współpracy z Ggminą Kalwaria Zebrzydowska jako gospodarzem tychże zawodów.

Status gospodarza nie jest przypadkowy, o jego organizację od lat zabiegał burmistrz  Augustyn Ormanty, a ostatnie inwestycje na stadionie „Kalwarianki” tylko potwierdziły wcześniejsze zabiegi. Nie bez znaczenia jest też doskonała pozycja na arenie krajowej drużyny MDP OSP Przytkowice, która jest wizytówką gminy.
Kalwaria Zebrzydowska posiada infrastrukturę sportową, która spełni z naddatkiem wymogi organizacyjne zawodów szczebla krajowego. W listopadzie 2021 roku zakończyły się prace związane remontem bieżni stadionu w Kalwarii Zebrzydowskiej, na obiekcie MKS „Kalwarianka” powstała m.in. bieżnia czterystumetrowa z sześcioma torami o nawierzchni syntetycznej. Wykonano również, skocznie do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem. Natomiast w bieżącym roku dokonano przebudowy bazy noclegowej, oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”.Jest tutaj także doskonałe zaplecze sportowe, w najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” przebudowano również korty tenisowe, powstały tutaj dwa korty o nawierzchni poliuretanowej, jest też wypożyczalnia rowerów i ścieżka spacerowa, która połączy stadion z aleją Jana Pawła II
– informuje Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Cieszymy się, że to właśnie Kalwaria Zebrzydowska będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych, dla naszego miasta to ogromne wyróżnienie i promocja, ale też wyzwanie organizacyjne, gościć będziemy najlepszych strażaków z całej Polski. Mamy zaplecze sportowe o najwyższych standardach, naszym gościom zaprezentujemy wszystko to co mamy najlepsze – mówi burmistrz Augustyn Ormanty.

W zawodach wezmą udział najlepsze młodzieżowe drużyny pożarnicze - drużyny dziewcząt i chłopców w wieku 10-16 lat ze wszystkich województw oraz zwycięzcy poprzednich zawodów szczebla krajowego tj. trzy pierwsze miejsca. Natomiast w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP udział wezmą kobiece i męskie drużyny ochotniczych straży pożarnych grupa „A” i „C” oraz zwycięzcy poprzednich zawodów szczebla krajowego – trzy pierwsze miejsca. Prawdopodobnie w zawodach młodzieżowych udział wezmą także  gościnie drużyny zagraniczne.

W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP szczebla krajowego, wojewódzkiego i gminnego, poseł na Sejm Filip Kaczyński, który pełni funkcję prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, Danuta Kawa radna sejmiku Województwa Małopolskiego, przedstawiciele PSP Wadowice oraz policji, MKS Kalwarianka, CKSiT.

 

(materiał prasowy Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Wadowice 2022-11-30 10:51
A czemu nie wadowice Zawsze było w Wado A no tak ciul z łaczan i wszystko jasne
Aczkolwiek trzeba przyznać wprost że każda osoba na zdj tutaj to menda oszust skoro potrafią stanać obok fifiewo w szeregu to świadczy tylko o nich samych i braku jakiekolwiek moralnosci
Jeszcze buc z brwiami sie pojawił haha wiadomo bo unas tych ludzi linczują !! i tak ma być niech se spieprza do klw hahah
Cytować
-1 #2 Kultura 2022-11-30 17:07
Cytuję Wadowice:
A czemu nie wadowice Zawsze było w Wado A no tak ciul z łaczan i wszystko jasne
Aczkolwiek trzeba przyznać wprost że każda osoba na zdj tutaj to menda oszust skoro potrafią stanać obok fifiewo w szeregu to świadczy tylko o nich samych i braku jakiekolwiek moralnosci
Jeszcze buc z brwiami sie pojawił haha wiadomo bo unas tych ludzi linczują !! i tak ma być niech se spieprza do klw hahah

Typowy język lewaka i opozycji zero kultury tylko wulgaryzmy i przekleństwa! I wy chcecie wygrać wybory z programem z pralki automatycznej?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.