Był pomysł na boisko „Sahara” ze sztuczną murawą w Kalwarii Zebrzydowskiej. Teraz ten plan może
Jest dotacja na kalwaryjską "Saharę"

Był pomysł na boisko „Sahara” ze sztuczną murawą w Kalwarii Zebrzydowskiej. Teraz ten plan może zostać zrealizowany za sprawą dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gmina  otrzymała dotację w wysokości 1,97 miliona  złotych w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska. Już wcześniej składała wnioski na modernizację tego obiektu, można powiedzieć, że do trzech razy sztuka, bowiem ostatnio złożony wniosek był trzecim.

Nie bez  znaczenia była też wrześniowa wizyta  Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej Jacka Osucha. Zaprezentowano wówczas ostatnie inwestycje na stadionie Kalwarianki. Rozmawiano o planach na najbliższe miesiące, między innymi o  przebudowie wspomnianego boiska.

Łączna wartość inwestycji to ponad 4 miliony złotych, dotacja pokrywa 50 % szacowanej inwestycji, pozostała część musi zostać pokryta z budżetu gminy Kalwaria Zebrzydowska, po wygospodarowaniu w  budżecie gminy brakujących środków inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska planuje przystąpić do przebudowy istniejącego boiska  do piłki nożnej przy Alei Jana Pawła II popularnie określanego jako „Sahara”. Inwestycja zakłada drenaż boiska pod płytą boiska, wymianę obecnej nawierzchni trawiastej na nawierzchnie ze sztucznej trawy. Boisko będzie miało wymiary 100 na 55 metrów, projekt zakłada też remont ławek przy boisku, które zostaną zastąpione przez krzesełka żółte i czerwone, montaż piłkochwytów modernizację oświetlenia

To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w Kalwarii. W ostatnim czasie stadion MKS Kalwarianka został wzbogacony o bieżnie lekkoatletyczną, natomiast w najbliższym sąsiedztwie stadionowego budynku przebudowano również korty tenisowe, powstały dwa korty o  nawierzchni poliuretanowej, obok kortów powstała również wypożyczalnia rowerów. A najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycję stanowiła przebudowa bazy noclegowej, oraz nadbudowa tutejszego pawilonu sportowo-turystycznego.

Wymienione  inwestycje nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia i otrzymanych dotacji. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę około  5,5 miliona złotych, natomiast na remont kortów budżetu państwa z rezerwy ogólnej  premiera Mateusza Morawieckiego przeznaczono 760 tysięcy złotych.

Dzięki tym środkom uda się zrealizować bardzo potrzebną inwestycję, która będzie silnym bodźcem do rozwoju obecnej działalności Miejskiego Klubu Sportowego „Kalwarianka”, poprawi estetykę, a także dostępność obiektu w ciągu całego roku. Za okazane wsparcie dziękuje panu Ministrowi Jackowi Osuchowi i panu posłowi Filipowi Kaczyńskiemu – mówi burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi na terenie całej Polski.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Taka prawda 2022-11-24 13:10
każdy kto pokazuje sie z fifim idiotą jest skończony bo kto normalny pokazał by sie publicznie z oszustem i takim ćwokiem !!!

Trzeba mieć godność i szacunek do siebie
-2 #2 Policja 2022-11-24 13:23
Cytuję Taka prawda:
każdy kto pokazuje sie z fifim idiotą jest skończony bo kto normalny pokazał by sie publicznie z oszustem i takim ćwokiem !!!

Trzeba mieć godność i szacunek do siebie

Uważaj na to co piszesz, nie ma anonimowości w internecie.
+5 #3 M. 2022-11-24 13:47
Czy obiekt będzie dostosowany dla ludzi na wózkach inwalidzkich?
-5 #4 hah 2022-11-24 14:48
Cytat:
Uważaj na to co piszesz, nie ma anonimowości w internecie.
Pewnie że nie ma chętnie ci w łeb hajnoszku dam ;)
-3 #5 S. 2022-11-24 16:22
Cytuję M.:
Czy obiekt będzie dostosowany dla ludzi na wózkach inwalidzkich?

Chcesz grać w piłkę na wózku?
+6 #6 yanek 2022-11-24 18:53
Cytuję S.:
Cytuję M.:
Czy obiekt będzie dostosowany dla ludzi na wózkach inwalidzkich?

Chcesz grać w piłkę na wózku?


abstrahując od komentarza, a nie widziałeś nigdy gry na wózkach? to poszukaj w internecie

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.