W niedzielny (16.10) poranek w ramach rozgrywek wojewódzkich Orliczek Małopolskiego Związku Piłki No
Ponad pół setki piłkarek zagrało w turnieju dziewczynek w Jaroszowicach

W niedzielny (16.10) poranek w ramach rozgrywek wojewódzkich Orliczek Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie 5 drużyn zameldowało się na starcie turnieju dla młodych dziewczyn Jaroszowice CUP: Kmita Zabierzów, Akademia Piłkarska Przeciszów, Radziszowianka Radziszów, Filkówka Barwałd Średni i gospodynie Skawa Jaroszowice.

Piłka nożna dziewczyn staje się coraz bardziej popularnym sportem w Polsce ale i w naszym regionie. Coraz więcej dziewczynek i kobiet kopie w piłkę co bardzo cieszy bo rozwój fizyczny i aktywność sportowa jest bardzo ważna. Kobieca piłka nożna jest aktualnie najdynamiczniej i najmocniej rozwijającym się sportem w naszym kraju, który ma jeszcze wielki potencjał do wykorzystania również w naszej okolicy.

W ten dobry trend wpisuje się klub z wieloletnimi tradycjami piłkarskimi powstały w 1946 roku LKS Skawa Jaroszowice, który utworzył sekcję żeńską. Seniorki rywalizują w V lidze małopolskiej kobiet, a Orliczki również grają w rozgrywkach wojewódzkich dziewczynek i ostatnio klub zorganizowałem dla nich turniej Jaroszowice CUP.

Zawodniczki rywalizowały na zasadzie gry każdy zespół z każdym na dwóch boiskach. Zawody prowadziły panie sędziowie z Kolegium Sędziów w Wadowicach. Padło wiele pięknych bramek, a i bramkarki popisały się fantastycznymi paradami. Najważniejszy był uśmiech i radość dziewczynek podczas rywalizacji. Zawody odbyły się bez klasyfikacji, a każda zawodniczka otrzymała unikatowy piękny pamiątkowy medal, a dodatkowo drużyny biorąc udział w rywalizacji wyjątkowe statuetki od klubu z Jaroszowic – informuje nas Franciszek Sarapata z LKS Skawa Jaroszowice

Medale jak i statuetki ufundował poseł Filip Kaczyński, który zaszczycił rozgrywki swoją obecnością i osobiście pogratulował każdej piłkarce wręczając medale wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach Piotrem Hajnoszem oraz sołtysem Jaroszowic Teresą Romanowską.

Nie mogło również zabraknąć integracji wszystkich ekip, dzięki wspólnemu poczęstunkowi dla wszystkich mały piłkarek oraz dobrej muzyki podczas której dziewczynki dodatkowo świetnie się bawiły.

Organizatorzy wierzą, że turniej dziewczynek już na stałe zagości w Jaroszowicach, a piłka nożna w dziewczęcym wydaniu będzie dalej mocno i pięknie się rozwijać i już dzisiaj LKS Skawa Jaroszowice zaprasza na treningi dziewczyny do kilku grup: Żaczki 2016-2013 (od 6 roku życia) Orliczki 2012-2010Seniorki 2009…1999…1988… i starsze

Kontakt poprzez stronę Facebook: www.facebook.com/WomenSkawaJaroszowice lub telefonicznie 888 843 210 z koordynatorem do spraw kobiecej piłki nożnej LKS Skawa Jaroszowice Franciszkiem Sarapatą.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.