Stowarzyszenie ALPS Wadowice uczci już po raz II pamięć Józefa Zemana, cenionego wadowickiego trenera
Uczczą po raz drugi trenera Józefa Zemana

Stowarzyszenie ALPS Wadowice uczci już po raz II pamięć Józefa Zemana, cenionego wadowickiego trenera siatkówki, prowadzącego drużynę Skawy Wadowice, Szarotki Wadowice i Beskidu Andrychów. W Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach odbędzie się Memoriał jego imienia.

Był wieloletnim nauczycielem języka polskiego oraz wychowania fizycznego a także cenionym trenerem siatkówki. Na początku lat 80-tych zakładał wadowicką "Solidarność", której był pierwszym przewodniczącym. Za swoją opozycyjną działalność 13 grudnia 1981 r. został internowany.

Członek fundacji "Czartak" oraz "Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej", którego był wiceprzewodniczącym. Pisał publikację o historii Wadowic (był m.in. autorem książki "Historia AK 12 pp Ziemi Wadowickiej w ujęciu literackim"), jego artykuły ukazywały się w "Nad Skawą", "Wadovianach", "Przebudzeniu", "Kronice Beskidzkiej" czy "Gazecie Krakowskiej"

Józef Zeman zmarł 30 listopada 2010 r. w wieku 78 lat po ciężkiej chorobie, podczas pobytu u syna we Francji. Wielu z nas uczył języka polskiego, wielu zawdzięcza mu swoje sportowe osiągnięcia, to również po części jemu zawdzięczamy to, że żyjemy w wolnej Polsce.

Zobacz: Wspomnienia o Józefie Zemanie

Stowarzyszenie ALPS Wadowice uczci już po raz drugi pamięć tego cenionego wadowickiego trenera siatkówki, prowadzącego drużynę Skawy Wadowice, Szarotki Wadowice czy Beskidu Andrychów. W Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach (ulica Sienkiewicza 9) odbędzie się Memoriał jego imienia. 

W piątek (7.12) zmierzą się gimnazjaliści (Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach, Gimnazjum Nr 1 w Choczni, Gimnazjum Nr 2 w Choczni, Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach Łęgu, Zespół Szkół Nr 3 w Przytkowicach,Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie, Gimnazjum Nr 2 w Andrychowie, Gimnazjum w Roczynach oraz Gimnazjum w Jaroszowicach).

W sobotę (8.12) o puchar zawalczą dorośli (drużyny: Ponar Wadowice, TMT Wadowice, Maspex Wadowice,Ekoland Tychy, PKS Św. Józef Kalwaria Zebrzydowska, Pizzeria Retro, TKKF Telekomunikacja Polska, Jaśki, Plus,Płoszczyca i Przyjaciele, Talarinio).

Zawody będą odbywać się od godziny 9:00 do 15:00. Projekt jest współfinansowany jest przez Gminę Wadowice.

(MG)
(zdjęcie: mgr inż. Witold Gotkiewicz)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Kerry 2012-12-06 20:32
Fajnie,że znaleźli się ludzie,którzy tak szybko zareagowali i zorganizowali Memoriał by uczcić pamięć Pana Józefa.Uczył mnie języka polskiego,kilka lat był moim trenerem.Znałem go i uważam,że pamięć o takich ludziach trzeba pielęgnować a gdy dodatkowo pomysł służy propagowaniu ukochanej przez niego siatkówki to nic nie pozostaje jak tylko trzymać kciuki,aby ten Memoriał wrósł głęboko w kalendarz sportowy ziemi wadowickiej...
Cytować
+7 #2 M 2012-12-06 20:34
Miał twardą rekę ale umiał nauczyć. Pamiętam jak brał klucze od sali i tłumacyzł, jak znaleźć klucz do utworu. Uczył mnie polskiego w "jedynce".

Wielka postać.
Cytować
+8 #3 Dziadunio Dziadunio 2012-12-06 20:57
@ Kerry @ M

Miał twardy, nieprzystępny charakter, ale wzbudzał szacunek. Gość w starym stylu. Do dziś pamiętam jak nas opierdalał(prze praszam admina, ale w tym przypadku inaczej nie można) gdy na jakimś meczu w jego opinii nie dość gryźliśmy parkiet.

Pamiętam też że po niektórych meczach, które wg niego wygraliśmy zbyt łatwo, zarządzał normalny trening. Kibice jeszcze nie porozchodzili się z trybun a on już warczał że mamy robić jakiś treningowy element a nie gapić się na dziewczyny :lol:
Cytować
+12 #4 majka 2012-12-06 22:49
Wspaniały facet, też uczył mnie polskiego, szkoda, że Solidaruchy odstawiły go na boczny tor, a dorwały się szczuropodobne typy do koryta.
Cytować
+4 #5 Rr 2012-12-07 02:21
Dzisiaj też młodych-wymagaj ących-zdolnych się odstawia na boczne tory...
Cytować
+11 #6 Rzecznik Magistratu 2012-12-07 10:07
"....to również po części jemu zawdzięczamy to, że żyjemy w wolnej Polsce."
Teraz o tym mówimy, za życia spychany na margines. Nie zapraszany na uroczystości "S", marginalizowany przez pana przewodnicząceg o do kwadratu Szczur. Zagrażał jego majestatowi i legendzie.
Bij się w piersi jedyna słuszna wadowicka władzo.
Modlę się za Józefa, a wam pamiętam jak był traktowany.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.