Konrad Rajda z Tomic po raz kolejny udowodnił swój talent do sportów walki zajmując II miejsce w kate
Ma 13 lat a już odnosi sukcesy

Konrad Rajda z Tomic po raz kolejny udowodnił swój talent do sportów walki zajmując II miejsce w kategorii junior młodszy 12-14 lat w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate. To nie pierwszy jego sukces.

W miniony weekend w Radomiu odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate. W dwudniowych zawodach uczestniczyła rekordowa ilość 350 zawodników z 35 klubów Oyama Karate oraz Kyokushin Tezuka- Group. 13 letni Konrad Rajda z Tomic po raz kolejny udowodnił tam swój talent do sportów walki zajmując II miejsce w kategorii junior młodszy 12-14 lat.

Rozstrzygnięcie finału tego pojedynku nastąpiło dopiero w dogrywce w której wyłącznie przez wskazanie sędziów nasz reprezentant przegrał z zawodnikiem warszawskiego klubu Tomaszem Kusak. Poza tym sukcesem należy wspomnieć o pozostałych uczestnikach tego turnieju z naszego regionu: drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli Katarzyna Kasperek z Wadowic, Oskar Sulik ze Spytkowic oraz Przemysław Brusik z Wadowice. Trzecie miejsce wywalczył sobie Kacper Kasperek z Wadowic a czwarte Angelika Czajecka z Zator.

Warto dodać, że pod koniec października w Andrychowie Konrad Rajda w kategorii wiekowej junior młodszy zajął I miejsce w Mistrzostwach Małopolski Młodzików, Juniorów i Seniorów w Oyama Karate, których organizatorem był Małopolski Klub Karate. W zawodach wystartowało wtedy blisko 220 zawodników z 21 klubów Oyama Karate.