W sobotę (6.08) MKS Kalwarianka jako beniaminek przystąpi do rywalizacji na 4 ligowych boiskach. Będzi
Kalwarianka w 4 lidze z nowym herbem i nowymi twarzami

W sobotę (6.08) MKS Kalwarianka jako beniaminek przystąpi do rywalizacji na 4 ligowych boiskach. Będzie to duży przeskok, bo aż o dwie klasy rozgrywkowe. Wszystko to przez reorganizację rozgrywek. Dla klubu rozpoczyna się też wyjątkowy okres, bowiem w przyszłym roku Kalwarianka będzie świętowała jubileusz 100-lecia. W ostatnich dniach klub zaprezentował nowy herb, który będzie nawiązywał do tego wyjątkowego czasu. Zaprezentowano również stroje, w których zagrają zawodnicy w tym sezonie. Kibice z uwagą śledzą zmiany w składzie.

Można śmiało powiedzieć, że w klubie na przestrzeni ostatniego roku dokonano też dużego skoku w samej organizacji i zarządzania klubem.

Ostatni rok był dla całego zarządu wymagający, w momencie gdy przejęliśmy klub, z uwagi na toczące się inwestycje na stadionie, nie mogliśmy w pełni korzystać z infrastruktury. Wizja rozgrywania większości spotkań na wyjeździe nie napawała optymizmem, uzasadnione były obawy o zdobycz punktową w jesiennej rundzie. Na szczęście zawodnicy którzy nam wtedy zaufali, wcale się nie przejmowali  tym że co tydzień występują w roli gości, chciałbym każdemu raz jeszcze podziękować za niebywały wynik jaki osiągnęli – wspomina prezes MKS Kalwarianka Piotr Zadora.

W tym tygodniu klub zaprezentował nowy jubileuszowy herb, odświeżony został też dotychczasowy, zadbano także o księgę znaku - wszystko to stanowi spójną całość. Redesign wykonał Kuba Malicki, który wyspecjalizował się w tworzeniu znaków graficznych dla klubów piłkarskich. Jest on autorem nowych logotypów Mistrza Polski Lecha Poznań czy wicemistrza Rakowa Częstochowa.

 

Znak graficzny Kalwarianki występuje w formie herbu oraz w wersji jubileuszowej. Nazwa klubu w emblemacie jubileuszowym została zastąpiona przez okolicznościowe treści: rok założenia oraz bieżący, a także jubileuszową „100”. Barwy znaku 100-leciazostały przygaszone, dzięki czemu zyskał on bardziej elegancką formę. Z nowym jubileuszowym herbem na piersi, zawodnicy przystąpią do nadchodzących rozgrywek.

Znak graficzny Miejskiego Klubu Sportowego „Kalwarianka”, zwany herbem, jest zbudowany z czterech elementów:czerwonej tarczy z 3 wcięciami u góry, godła z herbu Radwan, będącego symbolem Kalwarii Zebrzydowskiej, składającego się z chorągwi kościelnej o trzech polach na drzewcu i krzyża kawalerskiego, pola z nazwą klubu w lewy skos pod kątem 23stopni, co jest nawiązaniem do roku 1923, w którym założono Kalwariankę orazżółto-czerwonych pasów umieszczonych w słup na dolnympolu tarczy.

Kolory zastosowane w identyfikacji wizualnej Kalwarianki odnoszą się do barw z klubowych. Czerwień symbolizuje energię, pasję i moc, a żółty (złoty) siłę i prestiż. Dla celów jubileuszu 100-lecia wprowadzono bardziej przygaszone odcienie barw, które pełnią rolę kolorów dodatkowych. Wszystkie kolory zostały zdefioniowane w najpopularniejszych systemach barw: PantoneMatching System Coated oraz CMYK.

Klub zaprezentował również nowe jubileuszowe stroje z nowym herbem. Strój zyskał bardzo elegancką formę. Po raz pierwszy na koszulach pojawiło się logo Gminy Kalwaria Zebrzydowska, która podobnie jak firmy Markat, Inspiro, Mebloform są głównymi partnerami klubu. Na koszulkach znalazły się również logotypy innych firm Wgiot-Ex i mobilki.pl, Markatplus, Livre.

 

Kibiców interesują zapewne ruchy kadrowe i tutaj też Kalwarianka nie próżnowała, a dokonała imponujących transferów. Z klubem pożegnało się z trzech podstawowych  graczy.  Na stanowisku trenera Krzysztofa Wądrzyka zastąpił Konrad Tyrpuła.

Klub ogłosił w tym tygodniu nazwiska trzech nowych graczy. Z Puszczy Niepołomice pozyskano 19-letniego obrońcę Krystiana Boronia oraz 20-letniego napastnika Kamila Koziołka z Orła Ryczów. Hitem transferowym wydaje się sprowadzenie na Mickiewicza 22-letniego pomocnika Garbarni Kraków - Dawida Malika, mającego za sobą występy także w AP 21 Kraków i Wiśle Kraków. Ma za sobą 33 występy w II lidze w barwach Garbarni. Szeregi ekipy Konrada Tyrpuły zasili jeszcze 23-letni obrońca Michał Bury, który niedawno grał dla Siarki Tarnobrzeg w III lidze, a wcześniej m.in w Legionovii, Unii Oświęcim, Gryfie Wejherowo czy Podbeskidziu.

Kalwarianka jest mocna w mediach społecznościowych, o swoich działaniach informuje na bieżąco na  facebook.com/mks.kalwarianka i twitter.com/mks_kalwarianka i instagram.com/mks_kalwarianka/

Pierwszy prawdziwy test Kalwariankę czeka już jutro. I to od razu jeden z poważniejszych. Do Kalwarii przyjedzie bowiem jeden z faworytów ligi - ex-trzecioligowi Wiślanie Jaśkowice. Początek inauguracyjnego w IV lidze starcia już w sobotę (6.08) o godzinie 17:00.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-4 #1 Cześć 2022-08-06 11:45
Taka Kalwaria i Andrychów grają 4 lidze SKAWA Wadowice 5 liga tyle stać miasto powiatowe.
Cytować
0 #2 prawda 2022-08-06 14:15
skawa nadal żyje awansem z klasy A... nic sie tam nie robi... seniorzy się kopią po czole, zawodnicy grają bez pomysłu, ale jak trener tylko wykopujący w przód to sie nie ma co dziwic.... nie mowiac juz o jego podejsciu do zawodników...
dalej sie podniecajcie awansem ze słabej a klasy.. a juz w tamtym roku przyjezdzały wioski do wadowic i wygrywały.. ale otoczka oczywiscie ładnie zrobiona.. zeby sie tylko nikt nie zorientował ze dziadostwo...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.