Półka z medalami wadowickiego klubu Aquila wzbogaciła się o kolejne cenne nagrody.
Kolejne medale do kolekcji wadowickiego klubu Aquila

Na torze w Skarżysku-Kamiennej w niedzielę (17.07) rozegrano Mistrzostwa Polski w pumptracku. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski. Wyścig jest wpisany do kalendarza PZKol.

Z grona uczestniczących w mistrzostwach reprezentantów wadowickiej Aquili, na najwyższym stopniu podium w kategorii orlik stanęła Marika Kudra, broniąc złoty medal wywalczony przed rokiem.

W rywalizacji juniorek młodszych tytuł wicemistrzyni Polski zdobyła Hanna Strzebońska. Wśród elity mężczyzn krok od medalu był Wojciech Gnojek zajmując 4 pozycję. W kategorii masters na 7 miejscu uplasował się Mateusz Strzeboński. W gronie juniorów młodszych 7 lokatę zajął Gabriel Nowotnik, a Wojciech Jurczak uplasował się na 8 pozycji.

Wśród najmłodszych zawodników (do 14 roku życia) 10 miejsce wywalczył dziewięcioletni Igor Nikliborc.