Podczas tegorocznego 79. Tour de Pologne kolarze podczas siódmego etapu przejadą przez powiat wadowicki
Kolarze 79. Tour de Pologne przemkną przez gminę Brzeźnica i Lanckorona. Zobaczcie gdzie i kiedy

Podczas tegorocznego 79. Tour de Pologne kolarze podczas siódmego etapu przejadą przez powiat wadowicki.  Odwiedzą jednak tylko niewielką część gminy Brzeżnica i Lanckorona Zobaczcie gdzie i kiedy!

30 lipca ruszył 79. Tour de Pologne,  najważniejsza kolarska impreza w Polsce. Narodowy wyścig rozpoczął się w Kielcach, a skończy w 5 sierpnia w Krakowie. Kolarze i tym razem przejadą przez powiat wadowicki, ale niestety ominą Wadowice. Zawitają wyłącznie do niewielkiej części gminy Brzeżnica i Lanckorona, podczas siódmego, finałowego etapu liczącego 177,8 kilometrów, właśnie w piątek (5.08)

Wielki finał Tour de Pologne UCI WorldTour już tradycyjnie odbędzie się w Krakowie. Tym razem kolarze wystartują spod siedziby włoskiej firmy Valsir w Skawinie. I chociaż start i meta są położone niedaleko od siebie, aby dotrzeć do Krakowa zawodnicy muszą pokonać blisko 180 kilometrów. O ostatnie punkty dla najlepszego górala będzie można powalczyć na dwóch Premiach Górskich PZU. Położone są one w Bieńkówce I kat. oraz w gminie Budzów III kat. Do zdobycia będą także dwie Premie Lotne LOTTO. Jedna w Lanckoronie, a druga w Myślenicach. Etap zakończą trzy 5 kilometrowe rundy. Na krakowskich Błoniach poznamy zwycięzcę 79. Tour de Pologne UCI WorldTour.

 

Przypomnijmy, że Tour de Pologne (Wyścig dookoła Polski, TdP) to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie naszego kraju, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego (jedynie w 1974 wyjątkowo rozgrywany był w formule open z udziałem zawodowców). Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-8 #1 Wiadomo 2022-07-15 13:34
Wiadomo oczywiście ciulowice pominą bo kto by chciał przez taki syf przejeżdżać
Cytować
+3 #2 Ćpanie szkodzi 2022-07-15 17:01
Cytuję Wiadomo:
Wiadomo oczywiście ciulowice pominą bo kto by chciał przez taki syf przejeżdżać

A twórcami tego syfu są tacy ludzie jak ty!
Cytować
0 #3 Franziska 2022-10-03 21:44
HABERLER Yazarlar Cengiz SEMERCİOĞLU 29 yaşında lezbiyen olan arkadaşım anlatıyor.


My web-site Melisa Lauren in Göt ini şaşırttıktan sonra: https://bolsatil.com/foro-bolsa/profile/lisasolberg644/
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.