Karolina Marek, zawodniczka UKC Cross Tomice i uczennica ZS-P w Tomicach nieźle zaprezentowała się na
Drukuj
Karolina z Tomic wicemistrzynią Polski w badmintonie

Karolina Marek, zawodniczka UKC Cross Tomice i uczennica ZS-P w Tomicach nieźle zaprezentowała się na Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w badmintonie, które odbyły się w Baranowie,  zdobywając ostatecznie srebrne medale i II miejsce w Polsce.

W miniony weekend  w Baranowie (województwo wielkopolskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. W mistrzostwach wystartowały najlepsze zawodniczki i zawodnicy z całej Polski. Zawody rozgrywano systemem pucharowym, "przegrany odpada".

Rewelacyjnie w tych mistrzostwach zaprezentowała się Karolinka Marek, zawodniczka UKS Cross Tomice i uczennica ZS-P w Tomicach. W grze pojedynczej w pierwszym pojedynku pokonała zawodniczkę KS Chojnik Jelenia Góra 2:0 (21:13,21:17). Już w następnym meczu spotkała się z jedną z faworytek do medalu zawodniczką BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. Po bardzo nerwowym początku seta w wykonaniu Karolinki przegrywała już 0:7, ale od tego momentu zaczęła "gonić" rywalkę. W końcówce przegrywała jeszcze 17:20 i gdy wydawało się, że rywalka zdobędzie jeszcze ten jeden punkt i wygra seta Karolinka pokazała mocne nerwy i bardzo dobrą grę. Zdobyła 3 punkty z rzędu doprowadzając do remisu, by po wielkich emocjach i grach na przewagi ostatecznie wygrać go 25:23. W drugim secie kontrolowała już przebieg wydarzeń i wygrała seta 21:19, a mecz 2:0.

W następnym meczu z zawodniczką UKS Bliza Władysławowo nie było już tylu emocji. Karolinka wygrała mecz 2:0 (21:14,21:15). W półfinale uległa zawodniczce MKS Orlicz Suchedniów 0:2 (9:21, 15:21) zajmując ostatecznie III miejsce w Polsce w grze pojedynczej. Jeszcze lepiej wypadła w grze podwójnej grając z zawodniczką z Podkarpacia. W pierwszym meczu pokonały zawodniczki UKS BENINCA Feniks Kędzierzyn-Koźle 2:0 (21:6,21:9). W drugim meczu zmierzyły się z rozstawioną z nr.2 parą MKS Spartakus Niepołomice i KS Scholl Badminton Gdynia. Po bardzo dobrej grze i emocjonującym pojedynku zwyciężyy 2:1, w setach (21:13, 8:21, 22:20). W półfinale zagrały z parą AZS AWF Katowice pokonując ją 2:0 (21:19, 21:15).

W walce o "złoto" zmierzyły się z parą MKS Orlicz Suchedniów. Niestety w tym pojedynku nie zagrały tak dobrze jak we wcześniejszych meczach i przegrały 0:2 (14:21, 12:21) zdobywając ostatecznie srebrne medale i II miejsce w Polsce.