W Wadowicach po sukcesie z 2019 roku ponownie odbędą się Mistrzostwa Świata w trialu. Przewodniczący
W Wadowicach odbędą się Mistorzostwa Świata w trialu. Przedowniczący rady w komitecie organizacyjnym

W Wadowicach po sukcesie z 2019 roku ponownie odbędą się Mistrzostwa Świata w trialu. Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, został przewodniczącym komitetu organizacyjnego tej sportowej imprezy.

W sierpniu 2019 roku  Wadowicach odbyły się Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym. Na trzy dni nasze miasto stało się światową stolicą kolarskiej dyscypliny trialu rowerowego. To spore wydarzenie i wyróżnienie.   W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Genezą zmagań jest pokonywanie odcinków z jak najmniejszą ilość podpórek. Odcinki mogą być naturalne (skały, strome zbocza, pnie drzew itd.) lub sztuczne, wybudowane z różnych elementów (np. kręgi, szpule, samochody).

Miasto chce ponownie zorganizować kolejną edycję zorganizowaną dzięki zaangażowaniu klubu Aquila, Kramarczyk Team i samorządów. Znamy już termin, odbędą się one od 29 do 30 lipca tego roku.

Dokładnego programu jeszcze nie znamy, ale wiadomo, że funkcję dyrektora mistrzostw pełnić będzie Tomasz Kramarczyk, zaś przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz został przewodniczącym komitetu organizacyjnego. Ponownie do Wadowic ma zjechać się nawet 200 zawodników z całego świata.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 mail od płaskiego 2022-06-20 13:32
kto promuje hajnosza jest idiotą!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.