Dwa tygodnie będzie nieczynna kryta pływalnia w Andrychowie przy ulicy Włókniarzy. Co się dzieje?
Przez dwa tygodnie nieczynny będzie kryty basen w Andrychowie

Dwa tygodnie będzie nieczynna kryta pływalnia w Andrychowie przy ulicy Włókniarzy. Co się dzieje?

Jak poinformował w swoim komunikacie Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki w Andrychowie, w związku z przerwą technologiczną w dniach od 27 czerwca do 11 lipca, kryta pływalnia w Andrychowie będzie nieczynna.

Przez ten czas wymieniana jest woda i czyszczone i konserwowane są jego urządzenia. Podobna sytuacja występuje też w Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach, ale tu zarządza co roku wykorzystuje okres świąt Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że nowy andrychowski basen powstał przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, której służy m.in. w nauce pływania. Niecka basenu ma 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość. Obiekt ma też dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze jest też siłownia i sale fitness.  W pobliżu przygotowano również parking.

Pływalnia pełni nie tylko funkcje edukacyjne dla dzieci ze szkół, ale również rekreacyjne dla mieszkańców. To drugi andrychowski basen, czynny przez cały rok, po odkrytym przy ulicy Wietrznego otwartym tylko w sezonie letnim.

Inwestycję wartą ponad 27 milionów złotych wykonało przez ponad rok Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Pływalnią zarządza powstały w tym celu Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki w Andrychowie. Została oddana do użytku 2 września 2019 roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 SAUNAWADOWICE.PL 2022-06-15 07:55
Nie "sauną" tylko niedużą, choć największą w powiecie wadowickim strefą saun, złożoną z sauny suchej, łaźni parowej oraz strefy pryszniców i strefy wypoczynku. W każdą środę prowadzone są ceremonie saunowe promujące kulturę poprawnego saunowania. Docelowo liczymy, że będzie to standard codzienny.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.