158 zawodników z całej Polski wzięło udział w III edycji biegu terenowego "Krzemionka Cross" organiz
III edycja biegu terenowego Krzemionka Cross za nami

158 zawodników z całej Polski wzięło udział w III edycji biegu terenowego "Krzemionka Cross" organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota.

W niedzielę (12.06) oczy całego biegowego świata były zwrócone ne Lgotę w gminie Tomice. Po raz trzeci Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota zorganizowało bieg terenowy „Krzemionka Cross”. Po ubiegłorocznych doświadczeniach, gdzie pierwszy raz w ramach Ekobiegu Doliny Karpia wprowadzono profesjonalną obsługę imprezy, w tym roku organizatorzy zrobili kolejny krok do przodu. W III edycji do wyboru był jeden z dwóch wariantów trasy: zielony – 8 km i 300 m przewyższenia oraz żółty -15 km i 620 m przewyższenia.

Punktualnie o 11:00 na linii startu stanęło 158 zawodników w wielu stron Polski. Trasa prowadziła po zboczach Krzemionki, Lubani i Trawnej Góry o bardzo zróżnicowanej nawierzchni: asfalt, szuter, trawa, leśne drogi. Bieg rozegrany zostały w kategoriach: kobiety: K16: 16-29 lat, K30: 30-39 lat, K40: 40-49 lat, K50: 50 lat- powyżej oraz mężczyźni: M16: 16-29 lat, M30: 30-39 lat, M40: 40-49 lat, M50: 50 – powyżej.

Dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej organizatorzy przygotowali puchary. Zwycięzcy w każdej z 4 kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki. Dla każdego z uczestników, który przekroczył linię mety czekał pamiątkowe medale. Nagrody zawodnikom wręczyli: wójt gminy Tomice Witold Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Paweł Adamik oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota Szymon Putek.

Bieg na dystansie 8 km w kategorii Open kobiet wygrała Ewelina Łata, przed Beatą Peperą i Anną Szałaś. Wśród mężczyzn wygrał Przemysław Koziarz (zwycięzca I edycji Krzemionka Cross) przed Mirosławem Urbanem i Tomaszem Domagałą. Na dystansie 15 km sukces z przed roku powtórzyła Sylwia Byrska. Drugie miejsce zajęła Marcelina Bugno, a trzecie Anna Skalska. Wśród mężczyzn na tym dystansie wygrał zeszłoroczny tryumfator biegu Kamil Bezner. Drugie miejsce wywalczył Krystian Kamieniarz, a trzecie Piotr Majcher. Szczegółowe wyniki biegu znajdują się TUTAJ.

Całość trasy zabezpieczali ochotnicy strażacy ze Lgoty, Marcyporęby i Wysokiej oraz służby medyczne z Pomocy Maltańskiej – Maltańskiej Służby Medycznej.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z gminy Tomice oraz Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Portal WadowiceOnline.pl był patronem medialnym wydarzenia.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.