Miniony  weekend zawodnicy Akademii Piłki Nożnej HUSARIA z Kleczy Dolnej spędzili w Starym Sączu, gd
Husaria na turnieju Sokolik CUP

Miniony  weekend zawodnicy Akademii Piłki Nożnej HUSARIA z Kleczy Dolnej spędzili w Starym Sączu, gdzie wzięli udział w międzynarodowym turnieju Sokolik CUP. Każde spotkanie przysparzało wielkich emocji, co z pewnością będzie wspaniałym wspomnieniem dla młodych zawodników.

Na rozgrywanym w dniach 11-12 czerwca w Starym Sączu XII Międzynarodowym Turnieju Sokolik CUP pojawiło się 36 zespołów z Polski oraz Europy. Obsadę turnieju stanowił m.in. Sporting Lizbona, FC Porto, Deportivo La Coruna, Redbull Lipsk, Sparta Praga czy Stoke City, z którym zawodnicy Akademii Piłki Nożnej HUSARIA z Kleczy Dolnej  rywalizowała w fazie grupowej.

Przypomnijmy, że Turniej Sokolika dla kategorii U10 to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń piłki młodzieżowej w Polsce. Młodzi adepci piłki nożnej mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle zespołów z czołowych akademii piłkarskich z Polski oraz Europy.

W trakcie piłkarskich zmagań podopieczni trenera Huberta Paździorko oraz Jakuba Słupskiego wykazywali się wielkim zaangażowaniem oraz ambicją. Każde spotkanie przysparzało wielkich emocji, co z pewnością będzie wspaniałym wspomnieniem dla młodych zawodników.

Za nami trzy dni pełne emocji. Turniej Sokolika stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Jestem dumny z postawy chłopców, gdyż w każdym meczu grali bardzo ambitnie i starali się pokazać z jak najlepszej strony. Mierzyliśmy się z bardzo uznanymi markami i możliwość sprawdzenia się na ich tle to dla nas wielka sprawa. To była bezcenna nauka dla naszych zawodników, ale również dla nas jako trenerów. Wierzymy, że zdobyte tam doświadczenie zaprocentuje w przyszłości – mówi Hubert Paździorko, opiekun zespołu U-10.

TWspaniała przygoda za nami. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w takim wydarzeniu jak Turniej Sokolika. Chłopcy dzielnie walczyli w każdym spotkaniu i z pewnością będą pamiętać ten turniej bardzo długo. Z tego miejsca w imieniu swoim oraz zawodników chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom oraz sponsorom, którzy umożliwili nam wyjazd na Turniej Sokolika: gminie Wadowice, Itnys, Przedsiębiorstwo Łysoń Tomasz, Apilandia, Fundacja Apikultura, Merkury Akcesoria Meblowe, Consilio Kancelaria Odszkodowań oraz naszemu partnerowi sportowemu – Iskrze Klecza. Jeszcze raz serdeczne dziękujemy! – dodaje trener Jakub Słupski.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.