41. Grand Prix Wadowic za nami. Kto okazał się najlepszym szachistą?

W piątek (17.12) zakończyły się zmagania w ramach całorocznego, już 41. Grand Prix Wadowic. Kto okazał się najlepszym szachistą?

Zakończyły się zmagania w ramach całorocznego, już 41. Grand Prix Wadowic. Zanim jednak rozpoczęto finałowy turniej, do rywalizacji w konkursie rozwiązywania zadań szachowych stanęli młodzi zawodnicy Klubu Szachowego Wieża Wadowice. Bezkonkurencyjnym okazał się Mateusz Gałuszka, który rozwiązał bezbłędnie wszystkie zadania i z kompletem punktów zdominował rywalizację. Drugie miejsce zajął i zdobył srebrny medal Staś Malata, a trzecie i brąz - Dominik Pająk. Brawa należą się wszystkim uczestnikom,bo poziom zadań był naprawdę wymagający!

Po konkursie zadań szachowych przystąpiono do gry. Turniej wygrał Jacek Byrski, zdobywając 6 na 7 możliwych punktów. Tuż za nim uplasowali się Jerzy Bakunowicz i Stanisław Wojtas, obaj z 6,5 pkt. Najlepszym juniorem okazał się Mateusz Pływacz. Mateusz po raz kolejny pokazał wysoką formę. Drugim juniorem w turnieju był Jan Malata, trzecim Kamil Mierzwa.

W turnieju nie uczestniczył pewny już zwycięstwa w cyklu Mistrz Wadowic - Marek Bojarski. Marek przyglądał się tylko grze, a w wolnych chwilach udzielał cennych rad szachowych młodszym szachistom.

Całoroczne zmagania w kategorii juniorów wygrał Jan Malata, broniąc tytułu z 2019 i 2020 roku Drugie miejsce zajął Kamil Mierzwa, trzeci był Mateusz Pływacz, który miejsce na podium zapewnił sobie świetnym występem w ostatnim turnieju.

W kategorii OPEN wygrał wspomniany Marek Bojarski, broniąc tytułu Mistrza Wadowic z zeszłego roku. Drugie miejsce zajął Jerzy Bakunowicz a trzecie Piotrek Pena!

W roku 2021 na chess.com rozgrywaliśmy także 1 Internetowe Grand Prix Wadowic w Szachach. W klasyfikacji generalnej 10 turniejów zwyciężył Piotr Janas, przed Jerzym Bakunowiczem i Pawłem Derowiczem z Zabrza. Paweł wygrał także klasyfikację juniorów. Na drugim miejscu w tej kategorii uplasował się Stanisław Malata, a na trzecim Mateusz Pływacz. Gratulacje dla wszystkich, nie tylko dla zwycięzców i medalistów - również dla coraz liczniej odwiedzającej nasz klub młodzieży! Do zobaczenia już w styczniu – mówi nam Adam Madej z Klubu Szachowego Wieża Wadowice