Na wadowickiej pływalni po raz szósty odbędzie się Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 1
Po raz szósty maraton pływacki na jubileusz "Gimpla"

Na wadowickiej pływalni po raz szósty odbędzie się Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 155 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Wezmą w nim udział uczniowie, nauczyciele i sympatycy "Gimpla". Weźmiecie udział?

W niedzielę (10.10) z okazji 155 lat  I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach  w godzinach od 12:00 do 18:00 na Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach odbędzie się Sztafetowy Maraton Pływacki na dystansie 15,4 km. W maratonie udział biorą uczniowie, nauczyciele i sympatycy wadowickiego "Gimpla", w sumie 155 osób. Każdy z uczestników będzie miał do przepłynięcia dystans 100 metrów.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału, zgłoszenia prosimy przesyłać do organizatora maratonu: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – - informuje nas Sławomir Ficek, organizator maratonu

Przypomnijmy, że sztafeta to pomysł jednego z nauczycieli wadowickiego liceum, Sławomira Ficka, który w 2016 roku temu wpadł na dosyć oryginalny pomysł uczczenia 150-lecia placówki właśnie pływacką sztafetą. Wzięło w niej  udział wtedy około 150 uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły. Najmłodsza uczestniczka maratonu miała 9 lat, a najstarszy zawodnik 84 lata.  Sztafeta trwała ponad 56 godzin, oprócz uczniów "Gimpla" brali w niej udział również zawodnicy AZS AGH (19 osób) oraz z Unii Oświęcim (30 osób).  Zawodnicy w zależności od umiejętności pokonywali dystans 1 kilometra od 12 do 22 minut.

W 2017 roku powtórzono to wydarzenie, które spodobało się zarówno organizatorom jak i uczestnikom, stąd postanowiono iść za ciosem i impreza weszła na stałe do szkolnego kalendarza.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.