Po raz kolejny odbył się Ponikiew Time Trial, 6,5 kilometrowy wyścig kolarski do Ponikwi, który przyc
Ponikiew Time Trial 2021 za nami. Kto okazał się najszybszy?

Po raz kolejny odbył się Ponikiew Time Trial, 6,5 kilometrowy wyścig kolarski do Ponikwi, który przyciągnął blisko 60 uczestników. Jak zwykle było  sporo sportowych i pozytywnych emocji. Kto okazał się najszybszy w tym roku?

W sobotę (2.10) odbyła się kolejna edycja popularnego wyścigu Ponikiew Time Trial organizowanego przez Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice. "Czasówka" przyciągnęła blisko 60 uczestników. Mimo, że trasa (6,5 kilometra) ze startem od restauracji "Czartak" wydaję się z pozoru łatwa, pierwsze 5 kilometrów to tak naprawdę wprowadzenie na wymęczenie, bo ostatni kilometr to finałowa wspinaczka na "Stravovym" segmencie Mur de Ponikiew. Trasa ma 274 metry przewyższenia i średnie nachylenie 3%. Sytuacji nie ułatwiał mocny wiatr. Zawodnicy startowali w minutowych odstępach czasowych.

Najszybszy w tym roku  z mężczyzn okazał się Szymon Wągiel, który pokonał trasę w 13 minut 05 sekund i 92 setne. Drugie miejsce Paweł Trzaska z czasem 13 minut 10 sekund i 15 setnych, zaś trzeci na podium stanął Piotr Kukla z czasem 13 minut 18 sekundy i 57 setnych.

 

Najszybsza z kobiet okazała się Monika Piątkowska z czasem 14 minut 3 sekundy i 14 setnych, druga Edyta Mróz z czasem 15 minut 39 sekund i 63 setnych, trzecia na podium stanęła Ludwina Machała  z czasem 18 minut 52 sekundy i 7 setnych.

 

 

W ramach opłaty startowej organizator zapewnił numer startowy, pamiątkowy medal, puchary dla pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii, nagrody niespodzianki rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów a także posiłek regeneracyjny. Na całej trasie na kolarzy czekał mocny i sympatyczny doping mieszkańców. Całość zabezpieczali druhowie z OSP Ponikiew.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 YK 2021-10-03 07:10
Dla mnie numer jeden to Pan Zbyszek K. nr startowy 105.Brawo!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.