Na stadionie MKS Skawa tra budowa pierwszego w regionie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchni
Do końca roku ma być gotowe nowe boisko ze sztuczną trawą na stadionie Skawy

Na stadionie MKS Skawa tra budowa pierwszego w regionie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja warta ponad 4 miliony złotych ma zostać wykonana do końca tego roku. Prace są już mocno zaawansowane.

Od kilku tygodni na stadionie MKS Skawa powstaje pierwszego w regionie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Pod koniec lipca gmina Wadowice podpisała umowę z firmą PHU "Gawlik" z Oświęcimia. Koszt prac to 4 miliony 388 tysięcy złotych. Większość kwoty miasto pozyskało z dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To ma być najnowocześniejsze i jedno z największych boisk w Małopolsce zachodniej, ze sztuczną nawierzchnią i polem gry o wymiarach 105 x 68 metrów plus rozbiegi (5 x 3 m.) zaś płyta będzie tak duża, że w czasie treningów i meczów młodzieżowych drużyn będzie można ją podzielić na cztery, a nawet sześć orlików.

Prace są już mocno zaawansowane. Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, drenaż pod powierzchnią boiska już wykonany, teraz jest kładziona geowłóknina  i piasek. Na samym końcu położona zostanie nawierzchnia ze sztucznej trawy.

Boisko ma być wyposażone w dwie duże bramki (seniorskie) aluminiowe (7,32 x 2,44 metra) montowane w tulejach, sześć przenośnych bramek (5 x 2 metra) do rozgrywek młodzików i orlików oraz dwie 12-osobowe kabiny dla zawodników rezerwowych. Obiekt otoczony będzie piłkochwytami o wysokości 8 metrów, ogrodzeniem o wysokości 120 centymetrów oraz chodnikami. Wzdłuż linii bocznej zaprojektowana została trybuna, która zostanie wykonana w kolejnym etapie. Cały obiekt zostanie oczywiście oświetlony za pomocą masztów i umieszczonych na nich projektorów LED do obiektów sportowych.

Prace mają zostać wykonane do końca tego roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 wałek 2021-10-01 11:22
ale wałek od razu widać jakies stare materiały budowlane pewnie ze składów państwa F
Kto tu grubo niszczy miasto niczym sie nie przejmując
Cytować
-1 #2 Jezus Chrystus 2021-10-01 13:25
Zawiść twoja nie zna granic, ja się ciesze że Skawa się rozwinie dzięki tej inwestycji. :)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.