Zapowiedzieli i słowa dotrzymali.  Do listy zmodernizowanych w ostatnich latach boisk sportowych przy p
Będą nowe boiska przy powiatowych szkołach. Pierwsza umowa podpisana

Zapowiedzieli i słowa dotrzymali.  Do listy zmodernizowanych w ostatnich latach boisk sportowych przy powiatowych placówkach oświatowych już niedługo dołączą dwa kolejne – przy szkołach średnich w Kalwarii Zebrzydowskiej. Umowa na modernizację pierwszego obiektu – położonego przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych została podpisana w poniedziałek (20.09).

Wielokrotnie mówiliśmy, że stawiamy na sport i rozwój infrastruktury sportowej. Rok za rokiem słowa potwierdzamy czynami. Po stworzeniu kompleksów sportowych przy należących do powiatu szkołach w Andrychowie, Radoczy i Wadowicach, przyszedł czas na Kalwarię. Boisko przy ZSiPO powstanie jeszcze w tym roku, to przy ZS im. KEN chcemy wybudować w przyszłym – mówi starosta Eugeniusz Kurdas.

Przy ZSiPO zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i badmintona z oświetleniem, odwodnieniem, monitoringiem i niezbędnym wyposażeniem. Powstanie również tzw. strefa street workout. Koszt inwestycji to blisko 465 tys. złotych brutto. Dofinansowanie w kwocie 116 180 zł będzie pochodzić z budżetu województwa małopolskiego w ramach projektu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa MIRS 2021. Boisko powinno powstać do końca listopada br. Wykona je firma „TORAKOL” sp. z.o.o z Radziejowa.

 

Z kolei przy Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej mają powstać boiska do koszykówki i piłki siatkowej wraz z odwodnieniem, oświetleniem, monitoringiem, chodnikami i wyposażeniem, a także siłownia zewnętrzna dostosowana do osób niepełnosprawnych. Również na to zadanie powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 11.2 – Odnowa obszarów wiejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Przetarg na wykonanie inwestycji powinien zostać ogłoszony już wkrótce.

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 M. 2021-09-20 21:42
Brawo za siłownię dostosowaną do osób niepełnosprawny ch.
Cytować
+4 #2 Ehe 2021-09-21 01:24
Cytuję M.:
Brawo za siłownię dostosowaną do osób niepełnosprawnych.

"Świat zmierza do epoki kamienia łupanego a wy boiska budujecie ha ha ha :D "
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.