Podwodne szachy licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowi
Szachy pod wodą zainteresowały ogólnopolską telewizję. Andrychowscy licealiści w "Dzień Dobry TVN"

Podwodne szachy licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie stały się sławne na całą Polskę. Ekipa TVN odwiedziła andrychowską pływalnie podczas kolejnego turnieju. Relację można było zobaczyć w programie Dzień Dobry TVN.

Szachy to piękna i bardzo w ostatnim czasie popularna gra. Nie da się ukryć, że do jej renesansu przyczyniła się m.in. pandemia oraz doskonały serial Netflixa "Gambit Królowej". Coraz więcej osób, bez względu na wiek, odkrywa jej urok.

Są tacy, którzy robią to w nieco ekstremalny sposób. Jak już informowaliśmy, na granie w szachy... pod wodą wpadła Magdalena Kubalka-Pluta - nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie. Szkoła zorganizowała kilka miesięcy temu zawody na andrychowskiej pływalni.

Zobacz: Tego jeszcze nie było! Zagrali w szachy... pod wodą!

Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem, stąd szkoła zaplanowała jeszcze w tym roku zorganizować gminny turniej podwodnych szachów, który przeznaczony będzie dla uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz szkół średnich. Wydarzenie przyciągnęło ogólnopolską telewizję. W środę (15.08) rano widzowie Dzień Dobry TVN mogli obejrzeć nagranie z andrychowskiej krytej pływalni, gdzie odbywał się turniej.

 

 

(MG)
(zdjęcia: LO Andrychów)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Tow. Wiesław 2021-09-15 13:46
Brawo Andrychów ! W Wadowicach żadna inicjatywa na basenie nie przejdzie bo dyrektor R. boi się własnego cienia ! Nawet tam wdarła się polityka ! ! !
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.