30 osób wzięło udział w nietypowym biegu w Wadowicach: do pokonania był dystans 4 kilometrów, zaś
Bieg po piwo PIJTO. Po raz drugi w Wadowicach takie zawody

30 osób wzięło udział w nietypowym biegu w Wadowicach: do pokonania był dystans 4 kilometrów, zaś na czterech punktach kontrolnych trzeba było wypić... piwo.

W sobotę (11.09) o godzinie 19:00 w Wadowicach odbyło się po raz drugi nietypowe wydarzenie jak najbardziej sportowe: Bieg po piwo PIJTO. O co w nim chodziło? Każdy z zawodników miał do wypicia  kufel małego piwa na starcie, po czym biegł do kolejnego punktu kontrolnego po kolejny złocisty napój. W sumie punktów było cztery: start odbył się w Galicjance na rynku, drugi punkt to Galicjanka Skarpa, trzeci - Galicjanka Parkowa zaś meta Dawno Temu. Tu do "obalenia" było z kolei duże piwo.

Uczestnicy biegu w każdym punkcie otrzymywali pieczątkę za wypity napój. Każdy z uczestników dostał też firmową koszulkę marki Wado Vice stylizowaną na Miami Vice.

W biegu wzięło udział 30 zawodników. W kategorii męskiej wygrał Bartek Zajda z czasem 18 minut,, w kategorii żeńskiej najszybsza była Małgorzata Malczyk-Madyda z czasem 25 minut. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i bony. Jako ciekawostkę dodajmy, że w biegu wzięły udział również... trzy psy!

Dodajmy dla uspokojenia konserwatywnej części naszych czytelników: wszystkie osoby biorące udział w biegu były pełnoletnie zaś sam bieg nie był ani zachętą ani propagowaniem picia alkoholu. W tym mieście z byle błahszych powodów paru przewrażliwionych,  mających zapewne smutne i nieszczęśliwe życie, potrafiło kręcić afery, ot chociażby z krojenia tortu z wizerunkiem papieża czy zawodów z jedzenia kremówki...

Ot taka weekendowa zabawa dorosłych ludzi.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Maka paka 2021-09-13 21:09
Ja codziennie tak biegam 6 punktów mam.
Cytować
+4 #2 Konserwa 2021-09-13 21:21
Jeśli chodzi o mnie to możecie zrobić nawet 3 okrążenia :)
Pijanym narodem łatwiej się rządzi :)
Cytować
+7 #3 piwosz 2021-09-14 07:02
dlaczego nie dostalem pilnego alertu na telefon,wygral bym i jeszcze na punktach piwa by zabraklo
Cytować
+13 #4 znajomy 2021-09-14 07:41
Brawo Gosia :-)
Cytować
+1 #5 Ciekawy 2021-09-24 07:47
Dlaczego nie informujecie o takich wydarzeniach wcześniej!!!! W końcu jakaś fajna impreza na luzie w tym nudnym mieście . O wiele więcej uzbierało by się osób, oby więcej takich imprez. Pozdrawiam wszystkich którzy lubią aktywnie wypoczywać a przy tym szczelić małe piwko:)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.