Małopolska TOUR to jedno z największych wydarzeń rowerowych w Małopolsce, które odbywa się nieprzer
To było święto miłośników dwóch kółek. Tłumy rowerzystów na Małopolska Tour

Małopolska TOUR to jedno z największych wydarzeń rowerowych w Małopolsce, które odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku i gromadzi tysiące rowerzystów! ​Jest to święto pasjonatów i amatorów dwóch kółek. W tym roku odbyła  się też w Wadowicach. przyciągnęła sporo miłośników dwóch kółek.

W niedzielę (12.09) jedno z wydarzeń tegorocznego Małopolska Tour odbyło się w Wadowicach. O godzinie 10:00 na stadionie Skawy rozpoczął się rajd rowerowy z trzema trasami: do wyboru były odcinki o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności (od 13 do 43 kilometrów), tak aby każdy rowerzysta mógł sprawdzić swoje umiejętności i cieszyć się jazdą w pięknym otoczeniu przyrody. Można było wybrać zarówno trasę po płaskim terenie przeznaczoną dla rodzin z dziećmi jak i długodystansowy odcinek dla wprawionych rowerzystów.

Dla każdego uczestnika rajdu rowerowego przewidziano koszulkę rajdową, poczęstunek, mapę oraz numerek startowy. W rowerowym miasteczku Tour przez cały dzień miały miejsce liczne atrakcje towarzyszące, takie jak mobilny pumptrack, pokazy bicykl freestyle, spektakle rowerowe, kino rowerowe, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty czy food trucki.

Zwieńczeniem imprezy był ekstremalny show Sound of Gravity z gwiazdami sportów ekstremalnych! To tutaj 20-stu światowej klasy zawodników zaprezentowało niesamowite ewolucje typu superman, podwójne salta czy rotacje.


Wydarzenie zostało zorganizowane oraz sfinansowane przez Województwo Małopolskie. Realizatorem wydarzenia była Fundacja Sfera.

(AS)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 takiego 2021-09-13 20:22
Jak to fajnie, że impreza była mega rospromowana w każdym miejscu Wadowic i na każdym wadowickim portalu. NOT.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.