12 września, już po raz piąty, ulicami Wadowic pobiegnie Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. To w
Kolejna edycja Biegu Dobroczynności Veritatis Splendor w Wadowicach

12 września, już po raz piąty, ulicami Wadowic pobiegnie Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. To wyjątkowy bieg, którego trasa prowadzi ulicami rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II, a każde zgłoszenie to cegiełka na cele charytatywne.

W niedzielę (12.09) już po raz piąty ulicami Wadowic pobiegnie Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. W biegu głównym na 5 kilometrów może wziąć udział każdy, kto skończył 16 lat. Dla młodszych biegaczy (w wieku 3-7 lat) przygotowano Bieg Lolka na dystansie 200 metrów.

Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy mogą liczyć na pakiet startowy, w którym znajdą pamiątkowy medal, koszulkę oraz posiłek regeneracyjny. Nie zabraknie również słynnej wadowickiej kremówki.
 
Bieg jest częścią Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, a realizatorem Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Regulamin, zapisy oraz więcej informacji na stronie www.biegdobroczynnosci.pl


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Biegne 2021-09-08 12:36
Hm zapowiada się dobrze wśród organizatorów nie ma niszczycieli miasta wiec ciula z łączan nie będzie?
To biegnę może i miastowi sprinterzy się pojawią zapowiada się dobrze
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.