Pierwszy dzień roku szkolnego we Frydrychowicach dla uczniów, nauczycieli oraz społeczności lokalnej
Frydrychowicka szkoła ma nową salę gimnastyczną

Pierwszy dzień roku szkolnego we Frydrychowicach dla uczniów, nauczycieli oraz społeczności lokalnej będzie szczególną datą. Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zbiegła się bowiem z uroczystym otwarciem nowo wybudowanej sali gimnastycznej.

Nowy obiekt o wymiarach 36 x 18 m zlokalizowany został w pobliżu szkoły podstawowej, z którą połączony został przewiązką. Jego budowa trwała niewiele ponad półtora roku, a koszt inwestycji wyniósł 3,3 miliona złotych. Na realizację projektu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazało dotację w kwocie  1, 33 miliona złotych. Pozostały wkład zabezpieczono w budżecie gminy Wieprz w latach 2020 oraz 2021. Z tej okazji przypomnieć należy, że szkoła we Frydrychowicach jest największą, pod względem liczby uczęszczających uczniów, szkołą na terenie gminy Wieprz, a realizacja inwestycji kończy kilkunastoletnie starania władz samorządowych dzięki, którym przy każdej szkole podstawowej w gminie wybudowane zostały nowoczesne sale gimnastyczne.
 
Uroczystość otwarcia sali wzbogacona została obecnością posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego, radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika, członka zarządu powiatu wadowickiego Mirosława Sordyla, Kanonika R.M. ks. Krzysztofa Bogdała, ks. Michała Mąki, przewodniczącego Rady Gminy Mieczysława Żyły wraz z radnymi, wójta gminy Wieprz Małgorzaty Chrapek, nauczycieli, rodziców oraz uczniów.
Zgromadzeni mieli okazję podziwiać niesamowity pokaz możliwości Łukasza Świrka „Człowieka flagi”. W swoim wystąpieniu wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w powstanie sali i pozyskanie środków. Wyraziła także nadzieję, że nowo oddany do użytku obiekt pozwoli nam za kilka lat usłyszeć o znanych sportowcach z Frydrychowic, którzy pierwsze kroki stawiali na tej sali.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 PYtanie 2021-09-03 12:47
A czy pan flaga dał polizać klatę fifiemu czy sam mu lizał ?
Cytować
-1 #2 eh 2021-09-03 20:10
Nie mogło zabraknąć najważniejszego polityka naszego regionu!
Brawo Filip, tyle ciężkiej pracy w polityce na którą składa się uśmiechanie do zdjęć i wciskanie guzika według przykazu partii! Brawo! Brawo!
Bez tej wielkiej osobistości, żadne otwarcie nie może się odbyć. Liczę że przy otwieraniu 100 metrów drogi rowerowej, albo następnej Biedronki też go nie zabraknie.

Co za cyrk, cyrk i żenada.
Cytować
-1 #3 dd 2021-09-03 20:21
To sala do ćwiczeń i gry, więc w jakim celu tam jest ksiądz. To świecka instytucja, czy jakaś filia kościoła?
Cytować
-2 #4 M. 2021-09-03 20:24
Czy sala jest dostosowana dla dzieci na wózkach inwalidzkich?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.