Wielki sukces OSP Przytkowice na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF MDP w Koninie. Mło
Drukuj
Kolejny wielki  sukces OSP Przytkowice

Wielki sukces OSP Przytkowice na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF MDP w Koninie. Młodzi z OSP Przytkowice zajęli pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt, a w kategorii chłopców wywalczyli miejsce trzecie.

W piątek (27.08) na stadionie lekkoatletycznym PWSZ w Koninie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF.  Jednostka OSP Przytkowice z naszego powiatu, reprezentowała tutaj województwo małopolskie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Długie przygotowania do tych zawodów przyniosły świetne efekty. Drużyna dziewcząt po raz pierwszy w historii jednostki zdobyła tytuł Mistrza Polski, natomiast chłopcy zajęli wysokie 3 miejsce w swojej kategorii. Wyniki te zapewniają jej start na następnych zawodach ogólnopolskich. Wygrana dziewcząt daje im awans na Międzynarodową Olimpiadę CTIF, która odbędzie się w lipcu 2022 roku w Celje w Słowenii.