LKS VICTORIA Nidek zaprasza w poniedziałek (6.09) o godzinie 18:00 do Zespołu Szkolno–Przedszkolnego
Trwa nabór do sekcji tenisa stołowego w Nidku

LKS VICTORIA Nidek zaprasza w poniedziałek (6.09) o godzinie 18:00 do Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Nidku (hala sportowa) dzieci w wieku 7-9 lat oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne, które poświęcone zostanie naborowi do sekcji tenisa stołowego.

Za sprawą pozyskanych funduszy z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, od września tego roku LKS VICTORIA Nidek rozpoczyna szkolenie dzieci w ramach sekcji tenisa stołowego.  Na spotkaniu omówione zostaną sprawy organizacyjne oraz przedstawiony zostanie harmonogram.

Klub korzysta z oddanej do użytku parę lat temu Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Nidku. W ostatnich 2 latach zakupione zostały nowe atestowane stoły do gry w tenisa stołowego. Od bieżącego roku klub nawiązał współpracę z trenerem Krzysztofem Żebro, który posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. W swojej karierze trenerskiej wychował kilkunastu medalistów Mistrzostw Województwa oraz zawodów Ogólnopolskich. Na szczeblu ligowym drużyny przez niego prowadzone grały w 3 lidze męskiej oraz w 2 lidze kobiet.

Tenis stołowy, zdaniem naukowców, pomaga rozwinąć inteligencję i zwiększyć koordynację ruchową własnego ciała. Uczy kreatywnego myślenia, rozwija spostrzegawczość, refleks, oraz narząd wzroku. Tenis stołowy uczy koncentracji i umiejętności radzenia sobie ze złymi emocjami. Kształtuje wiele pożądanych społecznie cech. Co jest nie mniej ważne, tenis stołowy jest sportem bezpiecznym – nie jest dyscypliną kontuzjogenną.

Zajęcia dostosowane zostaną do umiejętności uczestników. Przewiduje się jednak, że w początkowym etapie będą to zajęcia ogólnorozwojowe, do których systematycznie włączane będą elementy gry w tenisa stołowego – wszystko w oparciu o najlepsze wzorce w nauczaniu  prawidłowej techniki gry.

W razie pytań w sprawie zajęć i spotkania można się kontaktować z trenerem Krzysztofem Żebro pod numerem telefonu 697 923 694.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 M. 2021-09-02 17:19
Jest paraolimpiada obecnie. Czy ta sala jest dostosowana dla osób na wózkach inwalidzkich, gdyby taka osoba chciała trenować?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.