Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza jak co roku w ostatnią niedziele sierpnia do udziału w rodzinnej i
Rodzinny rajd rowerowy na 120 lecie urodzin Czesława Panczakiewicza

Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza jak co roku w ostatnią niedziele sierpnia do udziału w rodzinnej imprezie: rajdzie rowerowym. To świetna okazja do  wypoczynku na dwóch kółkach, tym bardziej, że trasa nie jest trudna, wynosi około 26 kilometrów.

W ostatnią niedzielę sierpnia (29.08) szykuje się spora gratka dla miłośników dwóch kółek. To  coroczny Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Urząd Miejski w Wadowicach. W tym roku jego wyjątkowym patronem jest pionier wadowickiej turystyki Czesław Panczakiewicz, którego postać wspominamy w 120. rocznicę urodzin.

Zobacz: Czy Wadowice pamiętają o Czesławie Panczakiewiczu?

Zgłoszenia do udziału w rajdzie przyjmowane są w biurze Informacji Turystycznej w Wadowicach (ulica Kościelna 4) do wtorku (24.08). Udział w rajdzie jest bezpłatny.  W nawiązaniu do patrona rajdu fragment trasy został poprowadzony przez wzniesienia Beskidu Małego (Kaczyna – Ponikiew).

Tegoroczna trasa rajdu liczy około 26 kilometrów. Rozpoczęcie rowerowej imprezy o godzinie 9:30 przy siedzibie Informacji Turystycznej w Wadowicach – ul. Kościelna 4.

Trasa rajdu: Wadowice (Plac Jana Pawła II, ul. Mickiewicza, ul. Batorego, ul. Łazówka) – Chocznia (Os. Patria, Stary Gościniec, ul. T. Kościuszki, ul. Drapówka, ul. Główna) – Kaczyna (Za Wodą, Buldonówka, Pasieka, Grzędzielówka) – Ponikiew (główna droga przez wieś) – Jaroszowice-Zbywaczówka (trasa rowerowa) – Wadowice (trasa rowerowa, ul. Błonie, ul. Lwowska, ul. Sienkiewicza, ul. Teatralna, ul. E. i K. Wojtyłów, ul. dr E. Wojtyły, Plac Jana Pawła II)

W programie również dodatkowe atrakcje: konkursy z nagrodami, grill i pieczenie kiełbasek, nagroda dla najmłodszego uczestnika rajdu (który pokona trasę samodzielnie) czy  nagroda dla najstarszego uczestnika rajdu

Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność, a w przypadku osób nieletnich na odpowiedzialność prawnego opiekuna. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwać będzie policja oraz ratownik medyczny.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Ktoś 2021-08-19 10:55
Czy na odcinku z Ponikwi do Wadowic ścieżka rowerowa jest przejezdna, tam jest teraz remont.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.