Zespół Szkolno–Przedszkolny w Tłuczani w końcu doczeka się sali gimnastycznej na miarę XXI wieku.
Tak ma wyglądać nowa sala w miejscowości Tłuczań

Zespół Szkolno–Przedszkolny w Tłuczani w końcu doczeka się sali gimnastycznej na miarę XXI wieku.  Gmina Brzeźnica otrzymała spore dofinansowanie z rządowego programu "Sportowa Polska".

Jak już informowaliśmy szkoły powiatu wadowickiego otrzymały dofinansowanie z programu rządowego „Sportowa Polska”, który jest częścią „Polskiego Ładu”. Pieniądze trafią do powiatu i gmin Brzeźnica oraz Lanckorona, w sumie będzie to 7 844 836 złotych.

Gmina Brzeźnica otrzyma 2 328 394 złotych na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tłuczani. Będzie ona wykorzystywana przez placówkę ale z zastrzeżeniem, że będą mogli z niej korzystać nie tylko uczniowie w czasie zajęć wychowania fizycznego.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 M. 2021-07-27 12:14
Czy obiekt będzie dostępny dla ludzi z niepełnosprawno ściami - na wózkach inwalidzkich?
Cytować
0 #2 Zaciekawiona 2021-07-27 21:12
Biorąc pod uwagę że teren jest objęty strefą konserwatorską, a szkoła znajduje się w sąsiedztwie zabytkowego (ponoć) cmentarza, gdzie zwykli śmiertelnicy mają problem by uzyskac stosowne uzgodnienia u Konserwatora Zabytków, ciekawe jak nowoczesny budynek wpisze sie w tenże krajobraz... Zastanawiające.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.