Jak się okazuje, większość pieniędzy na budowę nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcą
Większość pieniędzy na nową halę sportową w Andrychowie będzie z dotacji

Jak się okazuje, większość pieniędzy na budowę nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie pochodzić będzie z dotacji. Powiat otrzymał właśnie 3 a  wcześniej 4,5 miliona złotych. Całość ma kosztować około 12 milionów złotych. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Jak już informowaliśmy szkoły powiatu wadowickiego otrzymały dofinansowanie z programu rządowego „Sportowa Polska”, który jest częścią „Polskiego Ładu”. Pieniądze trafią do powiatu i gmin Brzeźnica oraz Lanckorona, w sumie będzie to 7 844 836 złotych

Powiat wadowicki  pozyskał kolejne zewnętrzne środki na budowę hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie. Tym razem jest to 3 miliony złotych. Wcześniej z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych powiat otrzymał na ten sam cel 4,5 miliona (najpierw 3,5 miliona a następnie 1 milion złotych). Łącznie więc rządowe dofinansowanie do tej inwestycji wyniesie co najmniej 7,5 miliona złotych.

Cała przedsięwzięcie będzie kosztować około 12 milionów złotych. Powiat chce, aby prace przy budowie nowej hali sportowej wraz z przewiązką przy andrychowskim „ogólniaku” rozpoczęły się jeszcze w tym roku.

Nowa hala sportowa będzie miała widownię na 300 osób, zaplecze w postaci szatni, pokój nauczycielski, pokój sędziów, ambulatorium, sala ćwiczeń czy magazyny sprzętu sportowego. Na hali będą mogły odbywać się ogólnopolskie zawody. Zaplanowano też montaż fotowoltaiki.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 M. 2021-07-24 20:24
Czy obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawno ściami?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.