Mimo wielu przeciwności losu, związanych z panującą pandemią, przerwami w rozgrywkach ligowych oraz
Drukuj
Mimo pandemii, tenisiści Skawy mieli bardo udany sezon

Mimo wielu przeciwności losu, związanych z panującą pandemią, przerwami w rozgrywkach ligowych oraz indywidualnych sezon dla tenisistów z Wadowic był pasmem sukcesów. Awanse ligowe, medale Mistrzostw Polski, Grand-Prix Polski, Mistrzostw Województwa, zaskoczyły nawet największych optymistów. W trakcie tego jednego sezonu pingpongiści Skawy zdobyli tyle trofeów , że stali się jednym z najlepszych klubów w Małopolsce.

W rozgrywkach ligowych klub Skawa Wadowice wystawił aż trzy drużyny. Pierwsza drużyna uczestniczyła w rozgrywkach III ligi męskiej. W trakcie całego sezonu zespół odniósł 10 zwycięstw i 1 remis, kończąc ligę na I miejscu i uzyskując tym samym awans do II ligi. Jest to historyczny wynik ponieważ na takim szczeblu rozgrywkowym zawodnicy z Wadowic jeszcze nie grali.

Autorami tego awansu byli: Gabriel Gołda, Łukasz Jurzak, Michał Piekarczyk, Marcin Raczek, Jarosław Kolekta. Być może gdyby nie wcześniej zakończony sezon 2019/2020, awans można byłoby świętować już rok wcześniej. Druga drużyna (Jończyk, Krupa, Jędrzejowski, Rupa, Maciejczyk) spisała się równie dobrze wygrywając rozgrywki V ligi i uzyskując awans na poziom IV ligowy. Trzecia drużyna składająca się z zawodników 11-12 letnich również uczestniczyła w rozgrywkach V ligi. Rywalizując jak równy z równym z dorosłymi zakończyła zmagania na bardzo dobrym III miejscu.

Podstawą w każdym klubie jest praca z dziećmi oraz młodzieżą. I ta, o czym świadczą wyniki, jest w Skawie na bardzo wysokim poziomie. Złoto Grand-Prix Polski, 2 srebra mistrzostw Polski, 5 medali Mistrzostw Małopolski to tylko część sukcesów młodych tenisistów Skawy. Liderką wśród dzieci była Zuzanna Piekarczyk – złoto Grand Prix Polski, podwójne Wicemistrzostwo Polski gra pojedyncza i podwójna, podwójne Mistrzostwo Małopolski, wiele wygranych turniejów ogólnopolskich.

Rewelacyjnie spisywał się Mateusz Wiśniewski - V miejsce w Mistrzostwach Polski – gra pojedyncza oraz gra podwójna, srebro i brąz w Mistrzostwach Małopolski. 5 medal Mistrzostw Małopolski wywalczył Michał Piekarczyk- brąz gra podwójna. Bardzo dobrze spisywał się również inny młody zawodnik Karol Kaczmarczyk, który uzyskał awans do Mistrzostw Polski rywalizując z dziećmi o rok starszymi. Bardzo dobra gra zapewniła mu ranking w drugiej dziesiątce Polski na przyszły sezon. Oprócz turniejów ogólnopolskich i wojewódzkich zawodnicy brali udział w wielu zawodach okolicznościowych zdobywają w trakcie sezonu ponad 40 medali.

Osiągnięte wyniki nie byłyby możliwe bez odpowiedniej pracy trenerskiej, którą w tym sezonie sprawowali Dariusz Bielański, Łukasz Jurzak, Gabriel Gołda, Tomasz Piekarczyk. Nad tym, aby zawodnikom i trenerom niczego nie brakowało czuwał prezes klubu Bogusław Jamróz.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Wędrowali i biegli na Leskowiec

Szachy pod wodą zainteresowały ogólnopolską telewizję. Andrychowscy licealiści w "Dzień Dobry TVN"

OSP Targanice Dolne na podium. Zajęli III miejsce w ogólnopolskich zawodach pożarniczych

Bieg po piwo PIJTO. Po raz drugi w Wadowicach takie zawody

To było święto miłośników dwóch kółek. Tłumy rowerzystów na Małopolska Tour