Małopolskie szosy, również te powiatu wadowickiego, będą areną kolarskiego ultramaratonu. Do wyboru
Ultramaraton kolarski przejedzie naszymi drogami. Klub Aquila Peleton Wadowice zaprasza

Małopolskie szosy, również te powiatu wadowickiego, będą areną kolarskiego ultramaratonu. Do wyboru będą dwie trasy: o długości 503 lub 254 kilometrów.  Organizatorem zawodów jest klub Aquila Peleton Wadowice.

Podczas środowej (14.07) konferencji prasowej, organizatorzy – Andrzej Kramarczyk i Artur Byrski – poinformowali o szczegółach zawodów.

Zawodnicy mają do wyboru dwie trasy – o długości 503 lub 254 kilometrów. 500-ka prowadzi przez Suchą Beskidzką, Nowy Targ, Nowy Sącz, Limanową, Nowy Wiśnicz, Niepołomice, Michów, Ojców, Olkusz, Krzeszowice, Oświęcim, Wieprz. Suma przewyższeń wyścigu wynosi 5431 metrów. Krótsza trasa ma sumę przewyższeń aż 5628 metrów Została wytyczona przez Naprawę, Łętownię, Żarnówkę, Maków Podhalański, Lanckoronę, Stryszów, Łękawicę. To bardzo wymagająca trasa o stromych podjazdach i zjazdach z licznymi zakrętami. Wymaga od uczestników nie lada kondycji i koncentracji – podkreśla Artur Byrski, komandor wyścigu.

Kolarze będą rywalizować w kategorii open lub solo. Kategoria open umożliwia jazdę w 6-osobowej grupie. Solo oznacza samotność na trasie. Minimalna odległość między zawodnikami w tej kategorii wynosi 100 metrów (nie dotyczy momentu wyprzedzania).
 
Start odbędzie się w sobotę (17.07)  pierwsi zawodnicy (odstęp w kategorii open wynosi 5 minut, a w kategorii solo 1 minuta) wyruszą na trasę o godzinie 7:00.
 
Ultramaratończycy pojadą drogami publicznymi (krajowe, wojewódzkie, gminne, ścieżki rowerowe). Na trasie czekają ich punkty żywnościowe i kontrolne. Każdy rower będzie „uzbrojony” w nadajnik GPS, toteż kibicowanie jest możliwe non-stop.

Szczegóły tutaj: http://peletonwadowice.pl/regulamin-m500-2021/
 
Kolarstwo szosowe to obok trialu rowerowego (zwanego również cykotrialem) i BMX kolejna dyscyplina uprawiana przez zawodników Wadowickiej Aquili.

Dotychczasowy dorobek medalowy zawodników Aquili to nie tylko tytuły mistrzów Polski, ale także najcenniejsze trofea zdobywane w mistrzostwach Europy, międzynarodowych mistrzostwach Stanów Zjednoczonych i Mistrzostw Świata. Póki co, kolarski ultramaraton nie jest konkurencją prowadzoną i nadzorowaną przez Międzynarodową Unię Kolarską UCI (Union Cycliste Internationale), ale wszystko przed kolarzami – nie ukrywa satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć Andrzej Kramarczyk, prezes Aquili, trener kadry narodowej BMX.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 bagi 2021-07-15 18:45
Daj nam Panie Boże w Wadowicach tor BMX z prawdziwego zdarzenia! To nie jest kosztowna inwestycja. I do tego może cieszyć nie tylko chłopców ale i dziewczęta. One też jeżdżą na rowerach. Tyle, tylko, że skoro zdaniem ministra Czarnka nasze koleżanki mają od nowego roku w szkołach "ugruntowywać cnoty niewieście", to może znikną ze sportowych aren? I wszystko będzie nasze??? Chłopaków z Kopernika?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.