Kompleks sportowy w Wieprzu wykorzystywany przez LKS „Orzeł” Wieprz, w 2021 roku poddany zostanie gr
Kompleks sportowy w Wieprzu doczeka się odnowy

Kompleks sportowy w Wieprzu wykorzystywany przez LKS „Orzeł” Wieprz, w 2021 roku poddany zostanie gruntowym zmianom. Wszystko to za sprawą projektu przygotowanego przez Urząd Gminy w Wieprzu, który uzyskał aprobatę Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Uchwałą podjętą w dniu 21 czerwca tego roku  Sejmik Województwa przyznał dla gminy Wieprz dotację w kwocie 117.880,00 złotych z przeznaczeniem na roboty i zakupy przy obiekcie sportowym. Pozyskane wsparcie pozwoli na wykonanie ogrodzenia panelowego wokół całego obiektu (około 673 mb wraz z bramami i furtkami).

Jest to niezwykle ważne, ponieważ zespół boisk jest dużym obiektem o powierzchni około 2,5 ha. Ze względu na brak ogrodzenia wstęp na jego teren możliwy jest z wielu stron, przez co nadzór nad nim i nad bezpieczeństwem użytkowników jest mocno utrudniony. Budowa ogrodzenia panelowego z odpowiednią liczbą wejść i wyjść pozwoli uczynić obiekt bezpiecznym dla najmłodszych jego użytkowników – informuje nas Artur Penkala z Urzędu Gminy Wieprz.

Dodatkowo w ramach zadania wykonane zostanie nowe małe, trawiaste boisko treningowe przy którym zamontowane zostanie oświetlenie LED. Kompleks boisk w Wieprzu z uwagi na dużą liczbę zawodników, grup nieformalnych, które z niego korzystają jest mocno obłożony. Nie wszyscy chętni mogą więc z niego skorzystać.

W ramach projektu planuje się także dokonać montażu na istniejącym boisku trawiastym nowych bramek piłkarskich oraz wiat stadionowych dla zawodników.

Realizacja zadania zakończona zostanie do końca tego roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 M. 2021-07-14 15:51
Czy obiekt jest dostosowany dla ludzi na wózkach inwalidzkich?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.