Zuzanna Piakarczyk, reprezentantka Skawy Wadowice i uczennica szkoÅ‚y w InwaÅ‚dzie,  zostaÅ‚a mistrzyniÄ
Drukuj
Reprezentantka Skawy Wadowice mistrzynią kraju w  prestiżowych zawodach

Zuzanna Piakarczyk, reprezentantka Skawy Wadowice i uczennica szkoły w Inwałdzie,  została mistrzynią  VII edycji Pingla-Cup, które odbyły się w Grodzisku Mazowieckim.

W miniony weekend, jak co roku w Grodzisku Mazowieckim,  rozegrano ogólnopolski turniej tenisa stołowego PINGLA CUP. W tym roku odbyła się VII edycja tych zawodów. Poza Mistrzostwami Polski jest to najbardziej prestiżowa impreza w sezonie. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział  ponad 250 dzieci z całej Polski. Zawody zakończyły się dużym sukcesem Zuzanny Piekarczyk, reprezentantki Skawy Wadowice i uczennicy szkoły w Inwałdzie.

Zuzia najpierw wygrała fazę grupową, wygrywając 3 mecze w po 3:0, następnie w 1/16 i 1/8 finału również zwyciężyła bez straty seta. W ćwierćfinale po bardzo zaciętym meczu wygrała 3:1 z Natalią Bartoszko KU AZS Wrocław, półfinał z Leną Rucińską (WEL Lidzbark Welski) zakończył się również wynikiem 3:1 dla mieszkanki Inwałdu.

W finale Zuzia spotkała się z Aleksandrą Makar ( NURT Przemyśl). Zuzia prowadził już 2:1 i 10:8 mając 2 piłki meczowe. Zawodniczka z Przemyśla zagrała jednak bardzo dobrze w końcówce doprowadzając do 5 decydującego seta. Ostatni set był bardzo emocjonujący Makar miała piłkę meczową przy stanie 10:9 jednak ostatecznie reprezentantka Skawy Wadowice rozstrzygnęła decydującą partię na swoją korzyść w stosunku 12:10. Zuzia po 13 godzinach rywalizacji na sali, została tym samym tryumfatorką VII edycji Pingla-Cup.

Był to ostatni ważny start w tym najlepszym jak do tej pory sezonie dla Zuzanny. Wcześniej została podwójną wicemistrzynią Polski, podwójną mistrzynią Małopolski, wygrywała turnieje ogólnopolskie w Jarosławiu, Kraśniku i Gdowie.