Zawodnicy STARTU Bielsko Biała - Gabriel Bizoń oraz Nikodem Hatłas (pierwsze pływackie kroki stawiali
Kolejne sukcesy niepełnosprawnych pływaków z powiatu wadowickiego

Zawodnicy STARTU Bielsko Biała - Gabriel Bizoń oraz Nikodem Hatłas (pierwsze pływackie kroki stawiali w stowarzyszeniu "Dać Szansę" w Wadowicach) wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu niepełnosprawnych w Łodzi. Jak im poszło?

Po ostatnich sukcesach w Łodzi przyszedł czas na kolejną dużą imprezę. W Krakowie w dniach 29-30 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu niepełnosprawnych. Nasz powiat reprezentowali zawodnicy STARTU Bielsko Biała - Gabriel Bizoń oraz Nikodem Hatłas (pierwsze pływackie kroki stawiali w stowarzyszeniu "Dać Szansę" w Wadowicach). Jak im poszło?

12-letni Gabriel Bizoń został wicemistrzem Polski juniorów młodszych w klasie S8. Nikodem Hatłas na podium stawał trzykrotnie. W klasyfikacji generalnej ukończył mistrzostwa Polski na 6 miejscu.

"Obydwaj zawodnicy dali z siebie wszystko. Jesteśmy z nich dumni" - powiedzieli nam trenerzy młodych pływaków Szczęsny Skrzypiec oraz Krzysztof Dzidek.

Jako pierwsi pisaliśmy o podjęciu współpracy Stowarzyszenia "Dać Szansę" oraz STARTu Bielsko Biała w zakresie szkolenia sportowego wśród osób z niepełnosprawnościami. Ta wspólna inicjatywa przynosi dzisiaj wspaniałe efekty.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Paweł 2021-06-07 11:49
Brawo! Życzę dalszych sukcesów.:-)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.