Piłkarki Wisły Brzeźnica zostały wicemistrzami kraju w finałowym turnieju mistrzostw Polski dziewcz
Drukuj
Piłkarki Wisły Brzeźnica wicemistrzyniami Polski!

Piłkarki Wisły Brzeźnica zostały wicemistrzami kraju w finałowym turnieju mistrzostw Polski dziewcząt U-13. W finale z Diamonds Warszawa nie padła bramka, a zgodnie z regulaminem o mistrzostwie Polski zdecydowały rzuty karne.

W Środzie Wielkopolskiej rozegrany został finałowy turniej mistrzostw Polski dziewcząt U-13. Tytuł Mistrza Polski przypadł Akademii Piłkarskiej Diamonds, Wisła Brzeźnica wywalczyła wicemistrzostwo, trzecie miejsce zajęła Tęcza Bydgoszcza, a kolejne: Football Success Academy Krakw, GKS Katowice, Warta Pozań, Olimpia Szczecin i SMS Łódź.

Wicemistrzynie Polski - młode piłkarki Wisły Brzeźnica, prowadzone przez Andrzeja Żądłę - nie przegrały w turnieju meczu, w finale AP Diamonds wygrała dopiero w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 0-0). W półfinale zespół z gminy Brzeźnica wygrał 4-1 z FSA Kraków, a wcześniej Wartę Poznań 4-0 i GKS Katowice 1-0. Aby zagrać w finałach Wisła musiała wygrać rozgrywki w Małopolsce, następnie triumfować w zmaganiach strefowych. To pokazuje, jak silny był ten zespół, który sukcesy osiąga zarówno w futbolu jak i rozgrywkach halowych.

Skład AKF Wisła Brzeźnica U13, który zdobył wicemistrzostwo to: Maja Becker, Klaudia Nowak, Milena Łukasik, Martyna Górecka, Karolina Nowak, Helena Kasina, Urszula Popowicz, Sonia Żurek, Natalia Skrok, Emilia Sabuda, Ewelina Szwarc, Julia Ostrowska, Alicja Kołodziejska, Nikola Madejczyk oraz Zuzanna Niechaj.