Stadion Skawy Wadowice doczeka się w końcu nowego zaplecza sanitarno-szatniowego, który będą mogli w
Wadowicki stadion Skawy doczeka się w końcu sanitariatów i szatni

Stadion Skawy Wadowice doczeka się w końcu nowego zaplecza sanitarno-szatniowego, który będą mogli wykorzystywać nie tylko piłkarze ale i miast.  Gmina podpisała umowę na jego zaprojektowanie.

W środę  (2.06) piłkarze Skawy Wadowice wygrali na własnym obiekcie 4:0 z drużyna Znicz Sułkowice, co przypieczętowało im awans do okręgówki. Piłkarze się cieszą z sukcesu ale mają też inne powody do zadowolenia. Jak poinformował burmistrz Wadowice Bartosz Kaliński, gmina podpisała na zaprojektowanie nowego zaplecza sanitarno-szatniowego na obiekcie. Nie da się ukryć, ze to co jest teraz "nieco" odstaje od obecnych czasów: budka, która obecnie temu służy, pochodzi z 1975 roku i powstała jako... zaplecze dla robotników budujących stadion.

Nowy budynek ma stanąć po drugiej stronie boiska głównego, naprzeciwko obecnych trybun i będzie stanowił wspólne zaplecze zarówno dla klubu, jak i dla gminy Wadowice, służąc do obsługi pełnowymiarowego boiska ze sztuczna trawa  (na budowę którego trwa właśnie procedura przetargowa), miejskich imprez sportowo-rekreacyjnych.

Będzie to dwupiętrowy obiekt o powierzchni około 600 m2, w którym mają znaleźć się m.in. szatnie dla sportowców, pokoje dla sędziów i trenerów, magazyn, kotłownia, zaplecze kuchenne, pomieszczenia biurowe i sala konferencyjna. W planach jest także budowa tarasu widokowego skierowanego w stronę płyty głównej i małej zadaszonej trybuny przylegającej do obiektu.

Spora część wadowiczan od lat zwraca uwagę, że na wadowickim stadionie przydałaby się oprócz kolejnych piłkarskich boisk, sensowna bieżnia dla biegaczy, bo to co jest teraz woła o pomstę do nieba, jakiś tor rolkowy dla jeżdżących na rolkach czy deskorolkach, nie mówiąc już o torze rowerowym z prawdziwego zdarzenia i innych obiektów, bo miejsca do zagospodarowania jest tu sporo, potrzebne są jedynie chęci i jakieś konsultacje wśród mieszkańców dotyczące potrzeb.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 yanek 2021-06-03 15:05
znaki dobrze poustawiajcie żeby turyści z miasta wiedzieli gdzie się iść wysrać...
Cytować
+4 #2 Gordian 2021-06-03 15:21
Skoro taki Ryczów świetnie sobie radzi w IV lidze z dużymi szansami na III ligę, to czemu w Wadowicach nie można byłoby zbudować też jakiejś drużyny na poziomie, a nie tylko plątanie się po wioskowych ligach.
Cytować
+5 #3 Miłosz 2021-06-03 16:43
A co z Areną???
Cytować
+6 #4 Korona 2021-06-03 17:02
Przecież sroce i szatnie są tam. Nawet odnowione
Cytować
+3 #5 Atos 2021-06-03 18:22
Cytuję Korona:
Przecież sroce i szatnie są tam. Nawet odnowione

Widać za dużo kasy i niewiedza co z nią zrobić.....
Cytować
+1 #6 Korona 2021-06-03 18:43
Ja byłem rok temu i nawet srajpapier był
Cytować
+6 #7 Korona 2021-06-03 19:32
A na słynnych bulwarach tylko toy toy i to jeszcze zamknięty. I gdzie tu srać ?chyba do skawy
Cytować
+9 #8 Stiff 2021-06-03 22:39
Ciekawe że na ten projekt gmina zamierzała wydać 50 000 zł a wygrała oferta za kwotę 94 710 zł. Tak po prostu zgodzili się zwiększyć budżet prawie o 100% ?
Cytować
+2 #9 fifa2021 2021-06-04 09:06
kiedyś chciał maspex zainwestować w klub,kto wie czy teraz nie była by nawet 1sza liga,ale cóż wtedy pani burmistrz się nie zgodziła
Cytować
+3 #10 Wałek 2021-06-04 09:48
Ten gościu z łączań to jebany wałek przecież jak arene chce zbudować to wszystko tam zburzy
co za fjut .
Ale jeszcze większa pogarda dla ludzi którzy mu wierzą i go wpierają w tych kłamstwach
Cytować
0 #11 Wito 2021-06-04 11:04
Cytuję fifa2021:
kiedyś chciał maspex zainwestować w klub,kto wie czy teraz nie była by nawet 1sza liga,ale cóż wtedy pani burmistrz się nie zgodziła

Mijasz się z prawdą. Były rozmowy i przymiarki za K. Błachuta jeszcze , na przykładzie koszykówki ale Maspex w to nie wszedł. Wiem bo w tym uczestniczyłem. Proszę nie siać propagandy.
Cytować
-4 #12 Rys 2021-06-04 11:06
Cytuję fifa2021:
kiedyś chciał maspex zainwestować w klub,kto wie czy teraz nie była by nawet 1sza liga,ale cóż wtedy pani burmistrz się nie zgodziła

Brawo dla niej..!
Cytować
0 #13 What 2021-06-04 12:39
Cytat:
Brawo dla niej..!
Bijesz brawo cipie która zniszczyła miasto i zrobiła betonową jungle co ty pierdolnięty jesteś chory na umyśle ?
Cytować
0 #14 Rys 2021-06-04 12:59
Cytuję What:
Cytat:
Brawo dla niej..!

Bijesz brawo cipie która zniszczyła miasto i zrobiła betonową jungle co ty pierdolnięty jesteś chory na umyśle ?
Polaczki mądre po szkodzie... ha ha Zreszta wam nikt nie dogodzi.... Wybierają potem narzekają...
Cytować
+1 #15 What 2021-06-04 13:15
Cytat:
Polaczki mądre po szkodzie... ha ha Zreszta wam nikt nie dogodzi.... Wybierają potem narzekają...
Co ty pierdolisz za głupoty nikt inteligenty na nią nie głosuje czy chuja z łączan .Tylko jakieś ameby umysłowe czy chore psychicznie ćwoki omamieni propagandą .
Ewentualnie chorzy upośledzeni ludzie których siostry zakonne prowadzą na wybory oddając za nich głos WSTYD
Cytować
-2 #16 Rys 2021-06-04 13:24
Cytuję What:
Cytat:
Polaczki mądre po szkodzie... ha ha Zreszta wam nikt nie dogodzi.... Wybierają potem narzekają...

Co ty pierdolisz za głupoty nikt inteligenty na nią nie głosuje czy chuja z łączan .Tylko jakieś ameby umysłowe czy chore psychicznie ćwoki omamieni propagandą .
Ewentualnie chorzy upośledzeni ludzie których siostry zakonne prowadzą na wybory oddając za nich głos WSTYD
Obrażasz spora grupę Wadowiczan.....
Cytować
-2 #17 do rys 2021-06-05 14:30
nikt tak nie obraża jak pisowcy!!jestes cie w tym genialni
Cytować