Za nami jubileuszowy XX. Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Ognisko TKKF "Leskowiec" w Wadowicach.
Za nami XX. Rodzinny Rajd Rowerowy. Mimo deszczu i tak było fajnie

Za nami jubileuszowy XX. Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Ognisko TKKF "Leskowiec" w Wadowicach. Przyciągnął on ponad setkę uczestników, często w postaci całych rodzin. Niestety drugi etap zepsuła nieco ulewa. Ale i tak było fajnie!

W niedzielę (23.05) odbyła się jubileuszowa, bo dwudziesta edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego. To wydarzenie organizowane przez Ognisko TKKF "Leskowiec" przy współpracy gminy Wadowice, co roku przyciąga sporą liczbę uczestników, często całych rodzin. Tu nie chodzi przecież o wyciskanie rekordów czy rywalizację, ale o integrację i miłe, wspólne spędzenie czasu.

Nie inaczej było i tym razem, bo przed godziną 9:00 na parkingu pod Spółdzielnią Mieszkaniową w Wadowicach, gdzie tradycyjnie już odbywa się start rajdu, pojawiło się grubo ponad setka rowerzystów przywitanych charakterystycznym głosem  Haliny Kulbackiej.

Trasa rajdu nie była wymagająca i krótsza niż w poprzednich latach: liczyła 26 kilometrów. Podzielona została na dwa etapy: pierwszy prowadził z Wadowic przez Witanowice do Rokowa, zaś drugi z Rokowa ścieżką rowerową na stadion Skawy Wadowice.

Na półmetku w Rokowie, dzięki gościnności tutejszego Centrum Rekreacji Smażalni Ryb można było odpocząc, porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęci czy zjeść smaczną rybkę. Dla najmłodszych przygotowano tu wiele gier i zabaw czy quizów.

Pierwszy etap odbył się przy pięknej słonecznej pogodzie, niestety w połowie drugiego aura zrobiła psikusa burzą i miłośnikom dwóch kółek mocno do dolało. Na mecie nie pojawili się wszyscy zawodnicy: większość tych z małymi dziećmi musiała odpuścić ze względu na zdrowie maluchów. Na tych, którzy dojechali w strugach deszczu, czekał smaczny ciepły posiłek i w kategoriach: najliczniejsza rodzina, najstarszy uczestnik oraz najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie. Ci którzy ich nie odebrali, mogą to zrobić w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach.

Rajd zabezpieczała Straż Miejska i policjanci, którzy sprawnie zapewniali bezpieczny przejazd. Mimo utrudnień, napotkani kierowcy ze śmiechem i sympatią machali do uczestników rajdu.

Miło nam poinformować, że jak co roku, portal WadowiceOnline.pl objął patronem medialnym imprezę.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Mieszkaniec 2021-05-24 15:45
Bardzo fajna inicjatywa pokazuje tylko ze obecny włodarz będąc przeciw rowerom szkodzi miastu i ludziom.
Na zdjęciach widać też kolejny wstyd miasta.. wyjeżdżali z ciulowic gdzie widać jaki jest syf i stań dróg
A im dalej od miasta tym lepszy stan dróg i coraz ładniejszy krajobraz .
Jeszcze 3 lata czekania masakra...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.