Kolarze  78. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia znowu pr
Kolarze znowu Tour de Pologne znowu przejadą przez powiat. W tym roku ominą Wadowice

Kolarze  78. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia znowu przejadą przez powiat wadowicki. Niestety w tym roku ominą Wadowice.

Znamy już trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Kolarze i tym razem przejadą przez powiat wadowicki. Stanie się to podczas piątego etapu, który odbędzie się 13 sierpnia. Zawodnicy wystartują wtedy z Chochołowa, gminy Czarny Dunajec do Bielska-Białej przez  Chochołów, malownicze góry czy Beskid Andrychowski.

Na trasie zaplanowano następujące premie: trzy Premie Górskie I kategorii – Przełęcz Krowiarki, Kocierz i Przełęcz Przegibek oraz Premia Lotna LOTTO w Gminie Andrychów.

Niestety w tym roku kolarze nie przejadą przez Wadowice.

 

 

Przypomnijmy, że Tour de Pologne (Wyścig dookoła Polski, TdP) to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie naszego kraju, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego (jedynie w 1974 wyjątkowo rozgrywany był w formule open z udziałem zawodowców). Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour.

Tak wyglądał przejazd kolarzy Tour de Pologne przez Wadowice w ubiegłym roku:

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Ciekawski 2021-05-21 11:33
co to takiego Beskid Andrychowski???
Cytować
+1 #2 Wow 2021-05-21 12:18
Za chwile napisze gość o nicku prawda że to przez Kalińskiego Tour de Pologne nie jedzie przez Wadowice
Cytować
0 #3 polityczne ladacznic 2021-05-21 13:26
Ciężki i ciekawy etap, dostaną wycisk na tych podjazdach.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.