Gra w szachy chyba nikogo nie dziwi, chyba że chodzi o grę... pod wodą. Na taki niecodzienny pomysł w
Tego jeszcze nie było! Zagrali w szachy... pod wodą!

Gra w szachy chyba nikogo nie dziwi, chyba że chodzi o grę... pod wodą. Na taki niecodzienny pomysł wpadli w I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie. Zmagania odbyły się na andrychowskim basenie.

Szachy to piękna i bardzo w ostatnim czasie popularna gra. Nie da się ukryć, że do jej renesansu przyczyniła się m.in. pandemia oraz doskonały serial Netflixa "Gambit Królowej". Coraz więcej osób, bez względu na wiek, odkrywa jej urok.

Są tacy, którzy robią to w nieco ekstremalny sposób. Na granie w szachy... pod wodą wpadła Magdalena Kubalka-Pluta - nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie. Szkoła zorganizowała zawody na andrychowskiej pływalni.

Chcieliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Co prawda szachy uznane są przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dyscyplinę sportu, jednak w połączeniu z wodą stają się bardziej wymagające i ekstremalne – mówi dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie Katarzyna Przebinda- Niemczyk.

Pierwsze miejsce w zmaganiach wywalczył Łukasz Żmij, drugie - Łukasz Sordyl, zaś trzecie Nadia Mikunda ex aequo z Bartoszem Żebrackim.

Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem, stąd szkoła planuje jeszcze w tym roku zorganizować gminny turniej podwodnych szachów, który przeznaczony będzie dla uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Zobaczcie jak to wyglądało:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 K7 2021-05-14 17:58
Co za głupota, może niech spróbują napić się herbaty pod wodą. Con robi się w wodzie ? Pływa się , nurkuje , a nie gra w szachy. A może lody [pod wodą , co ?
Cytować
-3 #2 Maka paka. 2021-05-14 18:33
Jak nie mają co robić to mogę ich wziąść do pracy.
Cytować
+5 #3 Anna 2021-05-15 15:42
Ekstra. Raz się żyje :).
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.