Rozpoczęła się przebudowa stadionu Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Będzie to jedna z większ
Ruszyła przebudowa stadionu Kalwarianki. To jedna z większych inwestycji sportowych w Kalwarii

Rozpoczęła się przebudowa stadionu Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Będzie to jedna z większych inwestycji sportowo-rekreacyjnych w gminie.

We wtorek (11.05) przekazano plac budowy na stadionie Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Prace będą dotyczyły przebudowy bieżni wokół boiska sportowego.

Jak informuje Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, plnowany koszt prac wyniesie 1 milion 998 tysięcy złotych. Na to zadanie uzyskano 100% dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – Fundusz Przeciwdziałania Covid-19.

Prace budowlane będą obejmowały roboty rozbiórkowe, remont istniejącej bieżni i przebudowy na bieżnię 400-stu metrową z sześcioma torami na okrężnej i prostej o nawierzchni syntetycznej,    budowę skoczni do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem, zmianę nawierzchni dwóch stanowisk trenerskich na poliuretanową, rekultywację łuków,  budowę studzienek teletechnicznych a także budowę oświetlenia bieżni.

Prace powinny zostać zakończone do 10 listopada tego roku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 super 2021-05-12 15:01
super w Kalwarii coś się dzieje
A w Ciulowicach wszystko niszczone
Cytować
+1 #2 M. 2021-05-12 17:25
Czy będzie dostosowany dla ludzi z niepełnosprawno ściami?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.