W niedzielę 27 czerwca, na trasie szczytów Doliny Karpia: Krzemionka – Lubań – Trawna Góra – Lu
Wkrótce  EkoBieg Doliny Karpia. Trwają zapisy

W niedzielę 27 czerwca, na trasie szczytów Doliny Karpia: Krzemionka – Lubań – Trawna Góra – Lubań – Krzemionka odbędzie się EkoBieg Doliny Karpia!

Dolina Karpia to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo teren historycznego zagłębia hodowli karpia rozciągający się na setkach hektarów w Dolinie Wisły i Skawy. Doskonale nadaje się do uprawiania turystyki rowerowej – w Dolinie Karpia wyznaczono ponad 500 kilometrów szlaków rowerowych, przeznaczonych dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników dwóch kół. Aby poznać walory Doliny Karpia oraz zdrowo i aktywnie spędzić czas w niedzielę 27 czerwca dla  wszystkich amatorów biegania i nie tylko organizowany jest  EkoBieg Doliny Karpia.

Starto o godzinie 10:00, zarówno start i meta w miejscowości Lgota ul. Podgórska 56 (teren Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota) Przewidywany czas trwania biegu na trasie Lgota – Marcyporęba – Wysoka – Babica – Witanowice – Lgota to około 2 godziny. Organizatorzy planują około 100 uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2021 roku poprzez stronę internetową http://www.bit.ly/zapisy-ekobieg.

Przygotowano atrakcyjne nagrody. Dla zwycięzców w każdej z 9 kategorii: I miejsce – bon o wartości 200 złotych do wykorzystania w sklepach sportowych oraz voucher o wartości 100 złotych do Resortu MOLO – użytkownika znaku marki lokalnej Dolina Karpia, za zajęcie II-III miejsca – bon o wartości 100 złotych do wykorzystania w sklepach sportowych oraz voucher o wartości 100 złotych na usługę wypożyczenia kajaków od użytkowników znaku marki lokalnej Dolina Karpia. Każdy ze zwycięzców otrzyma również pakiet produktów lokalnych posiadających znak marki lokalnej Dolina Karpia. Ponadto, uczestnicy Ekobiegu Doliny Karpia otrzymają gadżety ekologiczne promujące EkoBieg Doliny Karpia i cały obszar Doliny Karpia.

EkoBieg Doliny Karpia organizuje Stowarzyszenie Dolina Karpia przy  współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota.

W zależności od wprowadzonych niezależnych od nas obostrzeń związanych z COVID-19, organizatorzy zastrzegają sobie  możliwość zmiany terminu biegu.


 

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.