Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się przetargiem na nowe boisko na stadionie Skawy, które
Burmistrz Kaliński obiecuje nowe boisko na Skawie jeszcze w tym roku

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się przetargiem na nowe boisko na stadionie Skawy, które jeśli wszystko dobrze pójdzie, może być gotowe jeszcze w tym roku.

Niedawno burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się planami nowego boiska na stadionie Skawy Wadowice. Jak zachwala włodarz, to ma być najnowocześniejsze i jedno z największych boisk w Małopolsce zachodniej, ze sztuczną nawierzchnią i polem gry o wymiarach 105 x 68 metrów plus rozbiegi (5 x 3 m.) zaś płyta będzie tak duża, że w czasie treningów i meczów młodzieżowych drużyn będzie można ją podzielić na cztery, a nawet sześć orlików.

Boisko ma być wyposażone w dwie duże bramki (seniorskie) aluminiowe (7,32 x 2,44 metra) montowane w tulejach, sześć przenośnych bramek (5 x 2 metra) do rozgrywek młodzików i orlików oraz dwie 12-osobowe kabiny dla zawodników rezerwowych. Obiekt otoczony będzie piłkochwytami o wysokości 8 metrów, ogrodzeniem o wysokości 120 centymetrów oraz chodnikami. Wzdłuż linii bocznej zaprojektowana została trybuna, która zostanie wykonana w kolejnym etapie. Cały obiekt zostanie oczywiście oświetlony za pomocą masztów i umieszczonych na nich projektorów LED do obiektów sportowych.

Budowa ma, jeśli wszystko dobrze pójdzie, zakończyć się w tym roku. Miasto otrzymało na ten cel pieniądze z rządowego programu inwestycji lokalnych.

We wtorek (13.04) magistrat poinformował o ogłoszeniu zamówienia publicznego na przebudowę.. Na oferty od firm czeka do 27 kwietnia.

Po długich przygotowaniach skompletowaliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty i właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę pełnowymiarowego boiska (105x68 m.) na stadionie MKS Skawa Wadowice. Wspólnie z moim zespołem zdecydowaliśmy postawić twarde warunki potencjalnemu wykonawcy, który aby przystąpić do przetargu, musi posiadać doświadczenie w budowie podobnego obiektu o wymiarach minimum 6000 m2 i zagwarantować, że wykona tę inwestycję maksymalnie w cztery miesiące od podpisania umowy – cieszy się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Wszystko fajnie, tylko w Wadowicach jest sporo osób uprawiających inne sporty. Zwracają oni uwagę, że na stadionie Skawy oprócz utopijnej "Areny Wadowice" - oczka w głowie burmistrza Kalińskiego, przydałaby się oprócz kolejnych piłkarskich boisk, sensowna bieżnia dla biegaczy, bo to co jest teraz woła o pomstę do nieba, jakiś tor rolkowy dla jeżdżących na rolkach czy deskorolkach, nie mówiąc już o torze rowerowym z prawdziwego zdarzenia i innych obiektów, bo miejsca do zagospodarowania jest tu sporo, potrzebne są jedynie chęci i jakieś konsultacje wśród mieszkańców dotyczące potrzeb.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+16 #1 Adam 2021-04-13 16:23
Obiecanki, cacanki a głupiemu radość... Haha
Cytować
+9 #2 Nowinki 2021-04-13 17:30
Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński powierzył byłej premier nowe stanowisko. Beata Szydło zasiądzie w Radzie Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birke nau w Oświęcimiu - informuje "Gazeta Wyborcza". Jako szefowa rządu wygłosiła w tym miejscu kontrowersyjne słowa. :D
Cytować
+3 #3 A gdyby tak śpiewać 2021-04-13 17:39
Kolejny wałek tego gościa to będzie lecieć na weselach po covidodzie .
Cytować
-5 #4 :D 2021-04-13 18:47
Ale niektórzy mają ból 4 liter, że obecny burmistrz masakruje wynikami całe ich biadolenie :D

https://www.facebook.com/KalinskiBartek/photos/a.584967351532581/4655854651110477

Cytat:
w ciągu ostatnich dwóch lat przeznaczyliśmy ponad 100 milionów złotych, przy jednoczesnym zerowym zadłużeniu
Cytuję A gdyby tak śpiewać:
Kolejny wałek tego gościa to będzie lecieć na weselach po covidodzie .


a teraz idź poczytaj o osiągnięciu twojego "eksperta" od prawa:

Cytat:
Zapadająca się droga po remoncie ... Niedawno do użytku oddano wyremontowaną ul. Graniczną w Wadowicach i Choczni. Niestety, na odcinku od ul. Mickiewicza do skrętu w ulicę Sadową po lewej stronie przy studzience droga zapadła się.
mamnewsa.pl/gos podarka/zapadaj aca-sie-droga-p o-remoncie-gmin a-ma-problem-z- wyegzekwowaniem -gwarancji
Cytować
+5 #5 Ivan 2021-04-13 20:10
I po ptokach, już mu się arena odwiedziła :lol:
Cytować
+3 #6 Mieszkaniec 2021-04-13 20:31
Ludzie wcześniej rząd nie miał milionów by pomoc niepełnosprawny m dzieciom ! Teraz trzepią na prawo i lewo miliardami!!! Coronavirus im dał ??? Nie spłacie to jako obywatele drożyzną i podatkami !!!
Cytować
-2 #7 Gość 2021-04-13 21:25
Cytuję Ivan:
I po ptokach, już mu się arena odwiedziła :lol:


Arena od zawsze była planowana w sąsiedztwie boiska, a nie zamiast niego 8)
Cytować
+3 #8 Ania 2021-04-13 21:34
3 lata. To duuuuzo....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.