Nie będzie Areny Wadowice, czyli słynnej hali widowiskowo-sportowej. Burmistrz Wadowic Bartosz Kalińsk
Nie będzie Areny Wadowice. Burmistrz Kaliński wraca do pomysłu poprzednika na stadion Skawy

Nie będzie Areny Wadowice, czyli słynnej hali widowiskowo-sportowej. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wraca do pomysłu swojego poprzednika Mateusza Klinowskiego zagospodarowania stadionu Skawy, czyli Wadowickiego Centrum Rekreacji.

Dość zaskakująca decyzja, tym bardziej, że było to oczko w głowie i sztandardowa obietnica wyborcza burmistrza Bartosza Kalińskiego: w czwartek (1.04) władze miasta poinformowały, że wycofują się z budowy słynnej Areny Wadowice, czyli hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Błonie.

Doszedłem do wniosku, że czasy są trudne i nie ma co świrować z megalomanią i dużymi, niepotrzebnymi nikomu obiektami, z których skorzysta jedynie garstka mieszkańców. Tym bardziej, że jak wyliczyliśmy, koszt wybudowania areny to około 50 milionów złotych, a to już niebezpiecznie zbliża się do kwoty jednego Sasina: można je wydać rozsądniej i z większym pożytkiem dla społeczeństwa. Poczytałem komentarze na lokalnych portalach i wracamy do pomysłu mojego poprzednika Mateusza Klinowskiego. Głupio wyszło: chcieliśmy z Morcinem przed wyborami trochę mu dokuczyć, stąd pomysł Areny a teraz zostałem z tą żabą trochę jak Himilsbach z angielskim... – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Zamiast areny miasto wraca do nieco realniejszych planów na zagospodarowanie terenów przy ulicy Błonie i Stadionu Skawy Wadowice, który poza Orlikiem i nowym boiskiem lata świetności ma już dawno za sobą. W 2018 roku gmina Wadowice otrzymała z województwa małopolskiego 4,6 miliony złotych na Wadowickie Centrum Rekreacji. Tyle, że za tą kasę mało kto chciał to zrobić i unieważniono kilka przetargów.

Dołożymy brakujące pieniądze i fajnie zagospodarujemy w końcu ten teren pamiętający jeszcze czasy świetności Orłów Górskiego. Płakać mi się chce, jak widzę tę budkę-lepiankę, stare ławki, tą polną błotnistą ścieżkę udającą bieżnię, na którą klną liczni biegacze i tyle niezagospodarowanego terenu. Jak nie lubię Platformy Obywatelskiej, to ten Orlik jednak im wyszedł, więc dołożymy jeszcze jeden. Wstyd też, żeby papieskie miasto nie miało wymiarowej bieżni z prawdziwego zdarzenia, toru rolkowego, lądowiska dla paralotniarzy, skateparku czy pump trucka – dodaje burmistrz Bartosz Kaliński.

Na stadionie Skawy, na powierzchni ponad 2 ha ma więc powstać arena, tfu, boisko lekkoatletyczne wraz z boiskiem do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych przykryte halą pneumatyczną o wymiarach 36x54 m (w miejscu obecnych kortów tenisowych) oraz plac zabaw z minigolfem i labiryntem o długości około 100 metrów. Według planów na arenie można było trenować kilkanaście konkurencji lekkoatletycznych, w tym skok w dal i trójskok, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą, a bieżnia z 6 torami umożliwiłaby przeprowadzanie zawodów w biegach płaskich, przez płotki oraz z przeszkodami (na łuku powstanie bowiem specjalny rów z wodą).

Ostatnim „sportowym” elementem ma być właśnie strefa sportów aktywnych z torem rowerowym, skateparkiem i strefą fitness. Ten teren uzupełnić mia też pawilon gastronomiczny z tarasem oraz promenada. Całość zawierać ma alejki, zieleńce, ławki, stojaki rowerowe, oświetlenie i monitoring a nawet strefa relaksu z 25 hamakami. Pomyślano też o aspekcie ekologicznym – na całym terenie nie zabraknie urządzeń do przetwarzania energii słonecznej, tzw. drzew solarnych, a na dachu pawilonu – paneli solarnych.

Tak ma wyglądać Wadowickie Centrum Rekreacji zaplanowane jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego do którego budowy wraca gmina:

ŻART NA PRIMA APRILIS (NIESTETY...)

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 hah 2021-04-01 11:43
Szkoda że Takie Newsy nie są prawdziwe .
To było było coś .
Ale Cóż ten człowiek nigdy nie będzie dla miasta dobry
Cytować
+29 #2 Lol 2021-04-01 12:09
Prima aprilis,
Cytować
+15 #3 Jaga 2021-04-01 12:38
No niestety szkoda, że to żart, bo łączanin niestety dalej brnie w to gówno...
Cytować
-15 #4 1 kwietnia 2021-04-01 13:00
To by był głupota na maxa, arena jest 100x lepsza ponieważ jest całoroczna. Na szczęście dziś 1 kwietnia.
Cytować
+11 #5 Ania 2021-04-01 13:16
Padłam... i ciagle leżę co za POCZUCIE HUMORU.... !!! Poraziło mnie!
Cytować
-5 #6 Guga 2021-04-01 13:34
Kaliński w końcu mówi ludzkim głosem ;)
Cytować
+20 #7 Ccc 2021-04-01 14:52
1 kwietnia dziś
Cytować
+5 #8 Krz 2021-04-01 17:18
chciałbym w to uwierzyć,jestem aby tego nibyło. Ale dzisiaj 1 kwietnia.
Cytować
-6 #9 Jacek 2021-04-02 08:43
Skoro czasy są trudne,to może włodażu przemyśl likidację etatów psychologów w szkołach,bo niestety dzięki zdalnemu nauczaniu pomocy tych ludzi specjalistów bedzie wymagała wiekszość z tych dzieci.A prywatne wizyty od 100zł za godzinę ,stac tylko takich bogaczy jak ty.Drożyzna jaka nastepuje,pogrą ży wiele rodzin w biedzie i 500plus nie pomoże.
Cytować
-1 #10 Do Jacek 2021-04-02 12:00
Cytuję Jacek:
Skoro czasy są trudne,to może włodażu przemyśl likidację etatów psychologów w szkołach,bo niestety dzięki zdalnemu nauczaniu pomocy tych ludzi specjalistów bedzie wymagała wiekszość z tych dzieci.A prywatne wizyty od 100zł za godzinę ,stac tylko takich bogaczy jak ty.Drożyzna jaka nastepuje,pogrąży wiele rodzin w biedzie i 500plus nie pomoże.


25 marca było podane w mediach:
"W internecie pojawiły się informacje, że zwalniani będą też logopedzi i psycholodzy. Urząd jednak temu zaprzecza."
Cytować
+1 #11 NiszczeTrolli 2021-04-02 14:08
Cytat:
25 marca było podane w mediach:
"W internecie pojawiły się informacje, że zwalniani będą też logopedzi i psycholodzy. Urząd jednak temu zaprzecza."
Ale nie zaprzeczasz że masz chuja w mordzie opłacany trollu z wielkimi brwiami.
To są kłamstwa . WSTYD Żeby urząd miejski bronił kłamstw i głupoty ciula z łączan to temu tyle ludzi pozwalniali żeby mieć Bo nikt normalny by nie kłamał w imieniu ciula
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.