W związku z kolejnym lockdownem wprowadzonym przez rząd, Małopolski Związek Piłki Nożnej odwołał
Piłkarze odwołują mecze w związku z lockdownem

W związku z kolejnym lockdownem wprowadzonym przez rząd, Małopolski Związek Piłki Nożnej odwołał w całym województwie pierwszą kolejkę wiosenną w IV lidze i klasach niższych oraz w rozgrywkach młodzieżowych we wszystkich kategoriach wiekowych.

W czwartek (17.03) podczas konferencji prasowej  minister Adam Niedzielski poinformował, że dodatkowe restrykcje rozszerzone zostaną na cały kraj. Od soboty (20.03) ponownie zamknięte zostaną hotele, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych, zamknięte zostaną kina, galerie, muzea, baseny, sauny i obiekty sportowe. W klasach I-III szkół podstawowych przywrócona zostanie nauka zdalna (do 9 kwietnia). W obiektach kościelnych jest dopuszczone przebywanie wiernych w skali 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

W związku z tym Małopolski Związek Piłki Nożnej poinformował o odwołaniu w całym województwie pierwszej kolejki wiosennej zaplanowana w weekend 20-21 marca w IV lidze i klasach niższych oraz w rozgrywkach młodzieżowych we wszystkich kategoriach wiekowych

Decyzję podejmujemy w związku z ogłoszonym od 20 marca do 9 kwietnia br. lockdownem i obostrzeniami obowiązującymi w całym kraju, a w szczególności w związku z zawieszeniem działalności obiektów sportowych, które mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego – poinformował MZPN w Krakowie.

Jak tłumaczy Małopolski Związek Piłki Nożnej, mimo, że rozporządzeniw w tej sprawie nie zostało jeszcze opublikowane, taka decyzja wynika w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie piłkarzy, trenerów, sędziów, działaczy i ich rodzin.

Jak będzie wyglądać w zwiazku z tym dalsza część piłkarskiego sezonu, dowiemy się w przyszłym tygodniu.

 

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Seba 2021-03-19 14:29
Są tacy „ trenerzy” co masek nie używają...
Cytować
+1 #2 Kibic 2021-03-19 17:16
Zmieńcie ten tytuł, bo z niego wynika, że toi piłkarze nie chcą grać, żałosne.
Cytować
+2 #3 roar 2021-03-19 20:03
Piłkarze chca grać i to nie oni odwołali mecze!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.