Kalwaria zorganizowała kolejne konsultację i rozmowy w związku z modernizacją Stadionu MSK Kalwariank
Stadion Kalwarianki zyska nowy wygląd

Kalwaria zorganizowała kolejne konsultację i rozmowy w związku z modernizacją Stadionu MSK Kalwarianka. Obiekt zostanie zmodernizowany dzięki funduszom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W piątek (5.02) przeprowadzono kolejne konsultacje i  rozmowy w sprawie modernizacji stadionu MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przypomnijmy, że  gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała   3 miliony 200 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, programu bezzwrotnego wsparcia dla samorządów.

Podczas spotkania  ostatecznie zaakceptowano  zmiany projekcie. Podjęto też decyzję, że już na najbliższej Sesji Rady Miejskiej zostanie zabezpieczona kwota 2 milionów z przeznaczeniem na przebudowę  bieżni MKS Kalwarianka, po zabezpieczeniu tej kwoty zostanie uruchomiona procedura przetargowa.

Najistotniejsza decyzja, która zapewne zainteresuje kibiców to ta o wymiarach boiska: wymiary boiska piłkarskiego pozostają bez zmian tj. pole gry wynosić nadal będzie 105m x 68m W zaprezentowanym i zaakceptowanym projekcie zlikwidowano pierwotnie planowany poliuretan na zakolach na rzecz murawy, usunięto z projektu aktywność lekkoatletyczną (rzut kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem), zachowano skok w dal z nawierzchnią poliuretanową zlokalizowany jak dotychczas, zdecydowano zastosować na obiekcie nawierzchnię poliuretanową typu sandwich. Wokół płyty boiska powstanie bieżnia poliuretanowa 400 metrów z 6 torami, a wzdłuż trybun bieżna na 100 metrów i 110 metrów przez płotki, bieżna zostanie  oświetlona,

W spotkaniu konsultacyjnym udział wzięli burmistrz Augustyn Ormanty, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, radni Rady Miejskiej Łukasz Dragan i Marcin Zadora, prezes Kalwarianki Grzegorz Makówka, dyrektor CKSiT Andrzej Burdek, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 Tadeusz Stela i  przedstawiciele Urzędu Miasta oraz projektant Mateusz Pająk.

aaaaa

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Ignorant 2021-02-08 18:09
Where is ARENA WADOWICE?

Where is where are the words of the minister and the mayor?

Where is the mayor's honor?

Where?
Cytować
+2 #2 The true 2021-02-08 19:05
HAha dokładnie jak ktoś wyżej napisał where is :O.
Ciul z łączan jak zawsze kłamał że tylko on ma dofinansowanie itp
Mało tego klw znów przed ciulowicami z konkretnym pomysłem i zapewne realizacją
A nie urojona arena dla ułomnych wyborców z paraolimpiadą cymbałów
Bo to inteligenty wierzy w cokolwiek co powie ciul z łączan niszczyciel miasta
Cytować
+2 #3 Rooster 2021-02-08 21:11
Mam nadzieję, że po inwestycji bieżnia nadal będzie dostępna na biegających amatorów.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.