W związku z zaostrzeniem ograniczeń epidemicznych, kryte pływalnie w Wadowicach i Andrychowie zostaną
Drukuj
Do 17 stycznia zamknięte baseny w Wadowicach i Andrychowie

W związku z zaostrzeniem ograniczeń epidemicznych, kryte pływalnie w Wadowicach i Andrychowie zostaną zamknięte do 17 stycznia 2021 roku.

17 grudnia dosyć niespodziewanie, minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 kwarantannę narodową. Rząd ogłosił również zamknięcie hoteli, stoków narciarskich oraz galerii handlowych z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, drogerii, sklepów z książkami i prasą oraz wielkopowierzchniowymi sklepami meblowymi. Hotele będą dostępne tylko dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych, otwarte będą też hotele pracownicze. Wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie. Infrastruktura sportowa będzie dostępna tylko do uprawiania sportu zawodowego.

Wprowadzone zostaną także ograniczenia w przemieszczaniu się podczas Sylwestra 2020 w godzinach od 19:00 do 6:00 rano 1 stycznia 2021 roku. Uzasadnione będą wyjścia nagłe, takie jak wizyta w aptece, w sklepie czy w celu zawodowym. Rząd w ten sposób chce ograniczyć przemieszczanie się i zmusić do pozostania w domu.

W związku z zaostrzeniem ograniczeń, nieczynne będą kryte baseny w powiecie wadowickim. Od czwartku (24.12) do 17 stycznia 2021 roku nieczynna będzie Kryta Pływalnia "Deflin" w Wadowicach". Również kryta pływalnia w Andrychowie będzie nieczynna od poniedziałku (28.12) do 17 stycznia 2021. O ile oczywiście rząd nie przedłuży zamknięcia kolejnym rozporządzeniem

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach pływalnie funkcjonowały dla sekcji i szkółek pływackich oraz osób uczestniczących we współzawodnictwie sportowym. Nagle okazało się, że sporo pływaków przygotowuje się do "zawodów", a obiekty przeżywały prawdziwe oblężenie...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Orlik w Mucharzu otwarty dla wszystkich. Nie trzeba być zawodowym sportowcem

Najlepsi Polacy w tegorocznym Dakarze pochodzą z Zebrzydowic

Policja patroluje otwarte po przerwie stoki narciarskie

Wadowicki i andrychowski basen otwierają się dla wszystkich

Na wadowickim rynku szykują się kolejne zawody w trialu