W skromnym kameralnym gronie z ograniczeniami związanymi z pandemią odbyło się zakończenie 40 Grand
40 Grand Prix Wadowic w Szachach tym razem skromnie i kameralnie

W skromnym kameralnym gronie z ograniczeniami związanymi z pandemią odbyło się zakończenie 40 Grand Prix Wadowic w Szachach. Kto tym razem okazał się najlepszy?

Po przywitaniu gości i krótkiej przemowie dyrektora turnieju Marka Mroczka, głos zabrał instruktor szachowy Piotr Góralczyk, który wręczył certyfikat ukończenia 1,5-rocznego kursu Mateuszowi Pływaczowi.

Mistrzem Wadowic 2020 został Marek Bojarski, który doskonałym finiszem wyprzedził mistrza Wadowic z 2019 roku Marka Szczerbę i Jerzego Bakunowicza.  Warto dodać, że  Jerzy Bakunowicz od 1985 (!) roku nieprzerwanie zajmuje miejsce na podium. W 1985 roku  mistrzem Wadowic został młody Arturek, obecnie uznany arcymistrz szachowy i wiceprezes PZSZ  Artur Jakubiec.

W kategorii juniorów po raz drugi wygrał Janek Malata. Drugie miejsce Matusz Pływacz a trzecie Kamil Mierzwa. To ze Janek i Kamil znaleźli się na podium rzecz normalna (Janek i Kamil zostali w tym roku nagrodzeni przez burmistrza Wadowic za wybitne wyniki sportowe) ale drugie miejsce Mateusza jest już sporą niespodzianką.  Matusz dopiero od września 2019 roku  trenuje w Klubie Szachowym „Wieża Wadowice”

Gratuluje wszystkim nagrodzonym i zapraszam na kolejny 41 Grand Prix Wadowic w Szachach. Pierwszy z 24 turniejów odbędzie się 22 stycznia – mówi Adam Madej z Klubu Szachowego "Wieża Wadowice".

Turniej został współfinansowany  przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz dofinansowany  ze środków gminy Wadowice.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal WadowiceOnline.pl.

(AS

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Ben 2020-12-21 12:02
Gratu
lacje Mistrzom. Marku - jesteś niesamowity.
Cytować
+5 #2 Marek Bojarski 2020-12-21 15:23
Ben - szachy to tylko zabawa.Najważni ejsze to iest to,żeby nas ta zaraza nie dopadła.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.